Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: Szefowa regionalnej PO na czele listy do Sejmu, drugi Niesiołowski

0
Podziel się

Przewodnicząca lubuskiej Platformy Obywatelskiej poseł Bożenna
Bukiewicz ma być liderką listy kandydatów PO do Sejmu w Lubuskiem. Drugie miejsce zajmie
wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski - zdecydowały w niedzielę władze lubuskiej PO.

bEggqAaJ

Przewodnicząca lubuskiej Platformy Obywatelskiej poseł Bożenna Bukiewicz ma być liderką listy kandydatów PO do Sejmu w Lubuskiem. Drugie miejsce zajmie wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski - zdecydowały w niedzielę władze lubuskiej PO.

W porównaniu do kandydatur w poprzednich wyborach na pozycji lidera nastąpiła zmiana. Cztery lata temu listę otwierał Stefan Niesiołowski, druga była Bukiewicz.

Trzecie miejsce na liście przypadło teraz Krystynie Sibińskiej, przewodniczącej Rady Miasta Gorzowa Wlkp., która w ostatnich wyborach samorządowych ubiegała się o urząd prezydenta Gorzowa. Przegrała w nich w pierwszej turze z urzędującym prezydentem Tadeuszem Jędrzejczakiem.

bEggqAaL

Kolejne miejsca zajęli obecni posłowie Bogdan Bojko, Klaudiusz Balcerzak, Bożena Sławiak.

"Ponad 90 proc. członków zarządu i rady regionu głosowało za tymi kandydaturami. Przy wyborze stawialiśmy przede wszystkim na znane nazwiska, osoby, które startowały już w wyborach i wykazały się dużą efektywnością" - zaznaczyła przewodnicząca lubuskiej PO, Bożenna Bukiewicz.

Problemów nie było także przy wyborze kandydatów do Senatu.

W okręgu gorzowskim PO postawiła na obecnie urzędującego posła Witolda Pahla, w okręgu zielonogórskim na senatora Stanisława Iwana, a w okręgu Żary-Nowa Sól-Żagań-Wschowa - na zielonogórskiego radnego i jednocześnie prezesa Zielonogórskiego Klubu Żużlowego Roberta Dowhana.

bEggqAaR

Miejsca na listach wyborczych PO zabrakło dla senatora Henryka Macieja Woźniaka, który, jak poinformowała Bukiewicz, nie uzyskał poparcia władz powiatu oraz zarządu i rady regionu. (PAP)

mrd/ pz/

bEggqAbm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)