Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Tadeusz Dubicki burmistrzem Międzyrzecza

0
Podziel się:

Tadeusz Dubicki (niezależny) wygrał w drugiej turze wybory na burmistrza
Międzyrzecza (Lubuskie), mimo ciążących na nim zarzutów prokuratorskich. Dubicki uzyskał 64,92
proc. głosów, pokonując Zbigniewa Smejlisa (bezpartyjnego) - poinformowała PKW.

Tadeusz Dubicki (niezależny) wygrał w drugiej turze wybory na burmistrza Międzyrzecza (Lubuskie), mimo ciążących na nim zarzutów prokuratorskich. Dubicki uzyskał 64,92 proc. głosów, pokonując Zbigniewa Smejlisa (bezpartyjnego) - poinformowała PKW.

W rozmowie z PAP Dubicki podkreślił, że nie czuje się winny, a niedzielny wybór traktuje jako wielki kredyt zaufania od mieszkańców gminy.

"Z wielką pokorą podchodzę do wyniku wyborów, zarówno tego pozytywnego, jak i negatywnego dla mnie. Podejmując decyzję o kandydowaniu na trzecią kadencję kierowałem się chęcią dokończenia planu społeczno-gospodarczego rozwoju miasta i gminy, którego realizację zacząłem osiem lat temu. W moim przekonaniu jest on szansą dla sukcesywnej poprawy poziomu życia wszystkich mieszkańców" - powiedział PAP Dubicki.

Samorządowiec dodał, że zrobi wszystko, by "swoją ciężką pracą" zjednać sobie wyborców, którzy na niego nie głosowali.

Pod koniec 2008 roku burmistrz Międzyrzecza trafił do aresztu, w lutym 2009 r. wyszedł na wolność. Usłyszał 13 zarzutów: 12 tzw. urzędniczych, czyli dotyczących przekroczenia uprawnień i działania na szkodę miasta oraz jeden o charakterze korupcyjnym. W kwietniu 2009 r. prokurator zawiesił go w czynnościach służbowych.

Od tego czasu kompetencje burmistrza pełnił komisarz Marian Sierpatowski. Nieco ponad rok temu odbyło się referendum ws. odwołania Dubickiego z urzędu, ale przy zbyt niskiej frekwencji było nieważne.

We wrześniu br. sąd uchylił postanowienie o zawieszeniu w wykonywaniu obowiązków służbowych burmistrza Międzyrzecza, ale do wyborów nie wrócił on na urząd.

Adwokat Dubickiego mecenas Jerzy Synowiec powiedział PAP, że po dwóch latach nadal w sprawie nie ma aktu oskarżenia, co według niego uniemożliwia oczyszczenie jego klienta z zarzutów.

"Mam nadzieję, że w końcu sprawa trafi do sądu i będziemy mogli na podstawie zebranych dowodów wykazać, że zarzuty postawione burmistrzowi są bezzasadne, a jego działanie nie miało na celu wyrządzenia szkody miastu" - dodał Synowiec.

Obok burmistrza w sprawie dotyczącej nieprawidłowości w Międzyrzeczu podejrzani są m.in. jego dwaj zastępcy: Krzysztof Sz., Krzysztof S., radca prawny urzędu oraz osoby związane z Międzyrzeckim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji (spółka komunalna).

"Wątek dotyczący nieprawidłowości w MPWiK został wyłączony do odrębnego postępowania, a związany z nim akt oskarżenia trafi do sądu jeszcze w grudniu br." - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki.

Dodał, że sprawa przeciwko burmistrzowi i pozostałym osobom będzie kontynuowana.(PAP)

mmd/ ju/ par/ gma/

lubuskie
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)