Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lubuskie: Ukradli Niemce torebkę, a potem chcieli za nią okup

0
Podziel się:

Policjanci ze Słubic razem z funkcjonariuszem z Niemiec
zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 79 i 75 lat, którzy zażądali od obywatelki Niemiec 200 euro okupu
za zwrot skradzionej torebki.

bECcPTpN

Policjanci ze Słubic razem z funkcjonariuszem z Niemiec zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 79 i 75 lat, którzy zażądali od obywatelki Niemiec 200 euro okupu za zwrot skradzionej torebki.

Rabusie wpadli w zasadzkę, gdy zamiast okradzionej kobiety po torebkę przyszedł policjant - poinformował we wtorek PAP zespół prasowy lubuskiej policji.

Do kradzieży doszło 2 listopada we Frankfurcie nad Menem. Złodzieje odezwali się do okradzionej kobiety pięć dni później, proponując zwrot - za 200 euro okupu - torebki z dokumentami i kartami kredytowanymi. Jeden z nich umówił się z nią na spotkanie w restauracji w Słubicach. Poszkodowana powiadomiła o tym policję.

bECcPTpP

W umówionym miejscu policjanci zatrzymali 79-letniego mieszkańca Piły. Okazało się, że nie był on sam. W samochodzie zaparkowanym przed restauracją czekał na niego 75-letni kompan - mieszkaniec Gorzowa Wlkp.

Zarzuty, oprócz nich, usłyszał również 45-latek z Piły, na którego zlecenie mieli działać zatrzymani w Słubicach. Wszystkim podejrzanym w tej sprawie grozi do ośmiu lat więzienia. (PAP)

mmd/ itm/

bECcPTqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)