Notowania

lato
10.06.2009 11:22

Lubuskie: Ukrywał się 7 lat przed wymiarem sprawiedliwości

Policja z Żagania (Lubuskie) zatrzymała 38-letniego Artura K. Mężczyzna był poszukiwany przez sądy i prokuratury z Kalisza, Rzeszowa, Kościana i Gorzowa. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od siedmiu lat, okradając jednocześnie biura.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Policja z Żagania (Lubuskie) zatrzymała 38-letniego Artura K. Mężczyzna był poszukiwany przez sądy i prokuratury z Kalisza, Rzeszowa, Kościana i Gorzowa. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od siedmiu lat, okradając jednocześnie biura. *

Artur K. miał odbyć karę pozbawienia wolności właśnie za kradzieże z włamaniem - poinformował PAP w środę zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Wniosek o tymczasowe aresztowanie 38-latka trafił już do żagańskiego sądu.

Według policji, Artur K. tydzień temu włamał się do jednego z biur w centrum Żagania i ukradł laptopy, telefony komórkowe i pieniądze. Skradzione laptopy sprzedał w komisie.

Mężczyzna od 2002 roku nie ma miejsca stałego pobytu. Ostatnio mieszkał w jednym z żagańskich hoteli, zameldował się w nim pod fałszywym nazwiskiem.

Policjanci zatrzymali go na jednej z ulic Żagania. Prawdopodobnie wyruszył na kolejne "łowy", miał bowiem przy sobie dwa łomy.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się jeszcze do kolejnych czterech kradzieży z włamaniem do biur na terenie innego lubuskiego miasta - Żar. Grozi mu do 10 lat więzienia. (PAP)

mmd/ pz/ woj/

Tagi: lato, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz