Notowania

wiadomości
14.06.2011 16:03

Lubuskie: Utrudnienia na drodze nr 27 w Bieniowie

Mieszkańcy wsi Bieniów (Lubuskie) zorganizowali protest na drodze krajowej nr 27, który powoduje utrudnienia w ruchu. Grupa kilkudziesięciu osób przechodzi nieustannie przez przejście dla pieszych - poinformowała PAP rzecznik policji w Żarach Kamila Zgolak-Suszka.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Mieszkańcy wsi Bieniów (Lubuskie) zorganizowali protest na drodze krajowej nr 27, który powoduje utrudnienia w ruchu. Grupa kilkudziesięciu osób przechodzi nieustannie przez przejście dla pieszych - poinformowała PAP rzecznik policji w Żarach Kamila Zgolak-Suszka. *

"Około 40 osób blokuje drogę i co kilka minut przepuszcza samochody. Protest rozpoczął się o godzinie 15 i potrwa do 17" - powiedziała PAP Zgolak-Suszka.

Policjantka dodał, że akcja mieszkańców jest nielegalna, a tym samym jej uczestniczy popełniają wykroczenie. Wnioski o ich ukaranie zostaną skierowane do sądu.

Mieszkańcy Bieniowa domagają się od GDDKiA modernizacji drogi w ich miejscowości w celu poprawy bezpieczeństwa. Chcą by powstały wysepki wymuszające na kierowcach ograniczenie prędkości oraz sygnalizacja świetlna przy przejściu dla pieszych.

Droga nr 27 prowadzi od granicy z Niemcami w Przewozie (Lubuskie) do Zielonej Góry. (PAP)

mmd/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz