Notowania

wiadomości
20.08.2011 15:38

Lubuskie: Wojewoda Helena Hatka kandydatką PO do Senatu

Platforma Obywatelska wskazała już wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu w województwie lubuskim. Ostatnią niewiadomą była kandydatura na senatora z okręgu gorzowskiego. Rekomendację zarządu partii otrzymała wojewoda lubuska Helena Hatka.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Platforma Obywatelska wskazała już wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu w województwie lubuskim. Ostatnią niewiadomą była kandydatura na senatora z okręgu gorzowskiego. Rekomendację zarządu partii otrzymała wojewoda lubuska Helena Hatka. *

"Cieszę się, że zarząd podjął taką decyzję i to pani Helena Hatka będzie kandydatem do Senatu w okręgu gorzowskim" - powiedziała PAP w sobotę przewodnicząca partii w Lubuskiem Bożenna Bukiewicz.

Sama wojewoda podkreśliła, że nie zabiegała o tę kandydaturę, ale podejmie wyzwanie.

"Północ województwa zasługuje na dobrych kandydatów do Sejmu, ale i dobrego kandydata do Senatu. Przed nami jednak jeszcze dużo pracy, zbieranie podpisów pod listami poparcia, kampania wyborcza, mnóstwo spotkań, a przy tym równocześnie muszę wypełniać obowiązki w regionie" - podkreśliła Hatka.

Na liście do Sejmu pierwsze miejsce zajmuje przewodnicząca partii w regionie poseł Bożenna Bukiewicz, drugie wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski, a trzecie przewodnicząca Rady Miasta w Gorzowie Wielkopolskim Krystyna Sibińska.

O fotel senatora w okręgu zielonogórskim będzie walczył ponownie Stanisław Iwan, w okręgu żarsko-żagańskim prezes Zielonogórskiego Klubu Żużlowego Robert Dowhan.(PAP)

mrd/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz