Notowania

łapówki
03.12.2010 13:33

Lubuskie: Za łapówki pomagali uniknąć służby wojskowej

Prokuratura w Zielonej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko osobom, które za łapówki pomagały uniknąć odbywania zasadniczej służby wojskowej - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prokuratura w Zielonej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko osobom, które za łapówki pomagały uniknąć odbywania zasadniczej służby wojskowej - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze. *

Dwoje z oskarżonych pracowało w Wojskowej Komendzie Uzupełnień (WKU) w Zielonej Górze. Zarzucono im, że w okresie od 1996 do 1998 r. w zamian za łapówki zwalniali poborowych z obowiązku odbywania zasadniczej służby wojskowej.

Według prokuratury oskarżeni, dokonując zmian w dokumentacji, przyznawali poborowym kategorie zdrowia "D" lub "E", co oznaczało niezdolność do pełnienia służby. Prokuratorzy mają dowody na co najmniej 10 takich przypadków.

Trzeciemu z oskarżonych, 58-letniemu mężczyźnie, prokurator zarzucił, że pomagał we wręczeniu korzyści majątkowej w kwocie 3 tys. zł jednemu z funkcjonariuszy WKU.

Oskarżeni przyznali się do zarzucanych im czynów. Grożą im kary od roku do 10 lat więzienia oraz od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Materiały dotyczące sprawy zostały przekazane Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze w sierpniu 2010 r. przez jedną z Wojskowych Prokuratur Okręgowych. (PAP)

mmd/ bno/

Tagi: łapówki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz