Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: Zakaz poruszania się po wszystkich wałach nad rzekami

0
Podziel się

Wojewoda Lubuski Helena Hatka wydała rozporządzenie, zakazujące
poruszania się po wałach przeciwpowodziowych w granicach województwa lubuskiego.

bEiukXMB

Wojewoda Lubuski Helena Hatka wydała rozporządzenie, zakazujące poruszania się po wałach przeciwpowodziowych w granicach województwa lubuskiego.

Tym razem zakaz dotyczy wszystkich wałów w regionie - poinformował PAP rzecznik wojewody lubuskiego Wiesław Ciepiela. Od 22 maja br. obowiązuje zakaz dotyczący wałów nadodrzańskich, teraz został on poszerzony o inne rzeki m.in. Wartę i Noteć.

Fala kulminacyjna na Warcie ma dotrzeć do regionu w połowie przyszłego tygodnia. Jej wysokość nie powinna spowodować przelania się wody przez wały.

bEiukXMD

Jak podało biuro prasowe wojewody, rozporządzenie służy ochronie wałów przeciwpowodziowych oraz umożliwia sprawne prowadzenie prac zabezpieczających. Zobowiązuje też posiadaczy zwierząt hodowlanych i domowych do ich natychmiastowego usunięcia z wałów przeciwpowodziowych i międzywali.

Zakaz obejmuje nie tylko same wały, ale także drogi dojazdowe i bezpośrednie ich sąsiedztwo. Za niestosowanie się do niego grozi kara grzywny. Na wały wzdłuż Odry, którą przemieszcza się właśnie fala powodziowa, w minionych dniach przychodziło wiele osób postronnych.(PAP)

mmd/ wkr/ jbr/

bEiukXNe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)