Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ludowcy zapraszają PO i PiS na debatę do siebie

0
Podziel się:

Prezes PSL Waldemar Pawlak przedstawił propozycję zorganizowania
debaty wyborczej między PO a PiS.

Ludowcy zapraszają PO i PiS na debatę do siebie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes PSL Waldemar Pawlak przedstawił propozycję zorganizowania debaty wyborczej między PO a PiS, _ na gruncie neutralnym _, którą przygotować i moderować mieliby ludowcy. _ - Spotkajmy się na zielonej łące _ - żartował Pawlak.

_ - Ponieważ od czterech dni mamy dramatyczną dyskusję, gdzie się spotkać i o czym rozmawiać, to ze strony PSL mamy taką prostą propozycję wychodzącą naprzeciw tym dramatycznym wyzwaniom: proponujemy, by PO i PiS spotkały się w PSL _ - oświadczył Pawlak.

Przekonywał, że Stronnictwo, jako gospodarz i moderator takiej debaty mógłby zapewnić _ równe warunki gry, bez faworyzowania któregokolwiek z uczestników debaty _. Mówił, że jego ugrupowaniu zależy na tym, by dotyczyła ona tematów ważnych dla ludzi.

_ - Ważne będą nie finanse jakieś abstrakcyjne, światowe, ale finanse polskich rodzin, nie jakieś sprawy ogólne i pozorne, tylko praca i wyzwania społeczne _ - podkreślił. Poinformował, że w debacie PO i PiS zadane zostałyby pytania, które przekazaliby wyborcy, a także przygotowali eksperci.

Żeby zachęcić Platformę i PiS do pozytywnej odpowiedzi na to zaproszenie ludowcy przesłali im symboliczną, czterolistną koniczynkę, która jest nowym logo partii.

Według Pawlaka dyskusja na temat debat, o tym gdzie spotkają się PO i PiS, jak będzie wyglądała debata, to robienie sobie żartów ze społeczeństwa przez partie, które - jak mówią same o sobie - aspirują do władzy.

Pytany, czy rozmawiał na temat swojej propozycji z premierem Donaldem Tuskiem odpowiedział ironicznie: _ tak samo, jak on ze mną rozmawiał w sobotę _. Tego dnia szef rządu przedstawił ofertę dla PiS dotyczącą cyklu debat telewizyjnych z udziałem ministrów gabinetu Tuska i przedstawicieli PiS, pomijając inne ugrupowania w tym koalicyjne Stronnictwo.

Poseł ludowców Janusz Piechociński powiedział, że jest to _ frywolna, ale wyjątkowo poważna i czytelna propozycja skierowana do wojujących o debatę stron . - Zapraszamy panie premierze, panie były premierze, skorzystajcie z oferty, spotkajmy się na neutralnej, zielonej stronie mocy _ - mówił Piechociński.

Czytaj więcej o przedwyborczych debatach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t155000.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;zaprasza;na;debaty;wskazuje;miejsce,167,0,895143.html) Kaczyński zaprasza ministrów do siebie. PO wysłała mu list Partie spierają się o czas i miejsce przedwyborczych debat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t79466.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kowal;po;i;pis;chca;monopolu;na;scenie;politycznej,134,0,895110.html) PO i PiS mają układ? Tak twierdzi znany polityk Paweł Kowal zapowiada w tej sprawie interwencję do RPO, KRRiT i PKW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;chce;debatowac;z;szydlo,67,0,894531.html) Ich pomysły to miliardy długu publicznego Minister finansów Jacek Rostowski jest gotów stawić się we wskazanym przez posłankę PiS miejscu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)