Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ludwik Dorn rezygnuje z członkostwa w Polsce Plus

0
Podziel się

Ludwik Dorn, który w sobotę poparł kandydaturę lidera Prawicy
Rzeczypospolitej Marka Jurka w wyborach prezydenckich, poinformował, że rezygnuje z członkostwa w
Polsce Plus.

bEgRrXJx

Ludwik Dorn, który w sobotę poparł kandydaturę lidera Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka w wyborach prezydenckich, poinformował, że rezygnuje z członkostwa w Polsce Plus.

"W poniedziałek, z datą dzisiejszą, trafią do pana prezesa (Jerzego) Polaczka i do pana marszałka (Bronisława) Komorowskiego pisma, że rezygnuję z członkostwa w Polsce Plus i członkostwa w kole parlamentarnym" - powiedział Dorn dziennikarzom podczas konwencji wyborczej Marka Jurka w Krakowie.

Pytany o przyczyny tej rezygnacji odparł: "byłoby to dość niezwyczajne, gdyby członkowie tej samej partii byli w dwóch różnych kampaniach wyborczych".

bEgRrXJz

Szef Polski Plus Jerzy Polaczek powiedział w sobotę PAP, że decyzja Dorna wynika z tego, iż zajął on odmienne stanowisko niż Polska Plus i nie poparł w wyborach prezydenckich kandydatury prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Polaczek zaznaczył jednak, że "nikt nie domagał się" od Dorna tej rezygnacji.

W ubiegłym tygodniu Dorn wezwał Jarosława Kaczyńskiego i Marka Jurka do złożenia zobowiązań w kilku kluczowych dla niego kwestiach - m.in. zawetowania podwyższenia podatków, przeciwstawienia się członkostwu Polski w strefie euro, doprowadzenia do wycofania polskich żołnierzy z Afganistanu - i od odpowiedzi kandydatów, uzależnił swe poparcie dla któregoś z nich.

W sobotę Dorn poinformował, że zawarł z Markiem Jurkiem porozumienie programowe. (PAP)

rgr/ eaw/ mok/

bEgRrXKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)