Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lufthansa Global Business Services rozbudowuje centrum w Krakowie

0
Podziel się:

Lufthansa Global Business Services, zajmująca się obsługą spółek grupy
Lufthansa chce, by jej biuro w Krakowie było największym tego typu centrum poza Niemcami. W związku
z tym zatrudnienie ma wzrosnąć w nim z obecnych około 550 do ponad 800 osób.

Lufthansa Global Business Services, zajmująca się obsługą spółek grupy Lufthansa chce, by jej biuro w Krakowie było największym tego typu centrum poza Niemcami. W związku z tym zatrudnienie ma wzrosnąć w nim z obecnych około 550 do ponad 800 osób.

Jak poinformowała we wtorek wiceprezes Lufthansa Global Business Services (LGBS) Astrid Hartmann, krakowskie centrum w miarę rozwoju będzie przejmować więcej coraz bardziej złożonych zadań, wykonywanych na potrzeby wszystkich spółek wchodzących w skład grupy Lufthansa.

Ośrodek zajmuje się usługą z zakresu finansów, rachunkowości, księgowości, zarządzania personelem oraz z obszaru zakupów dla niemieckiego przewoźnika lotniczego na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Jak przypomniał dyrektor zarządzający LGBS w Krakowie Marc Ammelung, krakowski ośrodek Lufthansy działa od 2003 roku i początkowo zatrudniał kilkadziesiąt osób. "Od tego czasu nastąpiło rozszerzenie zakresu usług i znaczący wzrost zatrudnienia" - zaznaczył.

Obecnie w Krakowie Lufthansa zatrudnia ok. 550 pracowników. W przyszłości zatrudnienie wyniesie ponad 800 osób. Będą oni pracować w nowym biurowcu, który niemiecka firma wynajęła w kompleksie Bonarka 4 Business przy ul. Puszkarskiej.

Kraków to największe tego typu centrum Lufthansy poza terytorium Niemiec. Inne ośrodki regionalne zlokalizowane są w Bangkoku i Mexico City. (PAP)

rgr/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)