Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łukaszenka będzie ubiegał się o reelekcję

0
Podziel się

Urząd prezydenta 56-letni Łukaszenka sprawuje od 1994 roku.

Łukaszenka będzie ubiegał się o reelekcję
(kremlin.ru/CC/Wikipedia)
bDBbGEsB

Jeszcze przed oficjalnym potwierdzeniem swego udziału w tegorocznych wyborach Łukaszenka podkreślał, że nie widzi powodów, by nie brać udziału w kampanii, która będzie dla niego czwartą z kolei.

Potencjalni kandydaci na prezydenta Białorusi do dziś mogli zgłaszać w Centralnej Komisji Wyborczej swoje grupy inicjatywne. Komisja ma zakończyć rejestrację grup do 30 września. Następnie grupy będą zbierały podpisy poparcia dla swego kandydata. Osoba chętna do startu w wyborach musi ich zgromadzić 100 tysięcy, by być zarejestrowana jako kandydat na prezydenta.

Jak wynika z dokumentów złożonych w CKW, w skład grupy inicjatywnej Łukaszenki wchodzą 8403 osoby; kieruje nią minister oświaty Alaksandr Radźkou - podała państwowa agencja BiełTA.

bDBbGEsD

Dziś dokumenty w CKW złożyło również pięciu polityków białoruskiej opozycji: lider kampanii _ Europejska Białoruś _ Andrej Sannikau, szef komitetu organizacyjnego związku _ O Modernizację _ Aleś Michalewicz, wiceszef partii Białoruski Front Narodowy Ryhor Kastusiou oraz liderzy dwóch niezarejestrowanych partii, chrześcijańsko-demokratycznej i Narodnej Hramady: Wital Rymaszeuski i Mikoła Statkiewicz. Opozycja nie wyznaczyła, jak dotąd, wspólnego pretendenta do kandydowania w wyborach prezydenckich.

Według Radia Swaboda dokumenty do CKW złożyło łącznie blisko 20 chętnych do startu w wyborach.

Czytaj w Money.pl
Białoruś zadłuża się w ekspresowym tempie Tymczasem władze chwalą się wzrostem gospodarczym na poziomie nawet 13 procent.
Białuruski prezydent nakazał cenzurę internetu Dostawcy muszą blokować dostęp do stron zawierających _ informacje szkodliwe _.
bDBbGEte
Źródło:
KOMENTARZE
(0)