Notowania

białoruś
17.10.2013 20:30

Łukaszenka: Krytyka z Zachodu oznacza, że dobrze robimy

Prezydent Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że Białoruś powinna iść swoim szlakiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Prezydent Białorusi oświadczył podczas spotkania ze studentami uniwersytetu w Mohylewie, że kraj dalej powinien iść swoim szlakiem .

- _ Jeśli mówimy, że powinniśmy być autentycznie suwerenni oraz niezależni i jutro, i pojutrze, i jeszcze zostawić swoim dzieciom coś w spadku, to musimy, zacisnąwszy zęby, iść swoim szlakiem _ - oznajmił Łukaszenka.

Według niego, jeśli Zachód coś zarzuca Białorusi, oznacza to, że postępuje ona słusznie, a jeśli zaczyna chwalić, powinna się zastanowić, gdzie popełniła błąd.

Zaapelował też, by nie dokonywać zamachu na suwerenność jego kraju. _ My nie zamierzamy biec do NATO ani nawet do Unii Europejskiej, ale i naszej bratniej Rosji mówimy: owszem, jesteście naszymi ludźmi, naszymi braćmi-Rosjanami, jesteśmy wszyscy podobni, ale ta ziemia jest białoruska _ - oznajmił.

Łukaszenka przedstawił też swój pogląd na to, jak rozumieć wolność. Jego zdaniem nie ma ona nic wspólnego z tym, by wyjść na ulicę i robić co się komu podoba. _ - Ja mówię o wolności w szerszym sensie. Wolność to nie bezprawie, tylko spokojne i ciche życie oraz porządek w społeczeństwie. Chciałbym, by rozpatrywano ją na tym poziomie, a nie tak, czy komuś wolno coś powiedzieć. Mówicie sobie, co chcecie! Ale nauczcie się słuchać innych i przyswajać ich doświadczenie, zwłaszcza starszych _ - oznajmił.

Łukaszenka w 1975 r. ukończył wydział historyczny Mohylewskiego Uniwersytetu Państwowego, który obchodzi w tym roku 100-lecie powstania.

Czytaj więcej w Money.pl
Walczyła z Łukaszenką, dostała nagrodę Swietłana Aleksijewicz otrzymała najbardziej prestiżowe niemieckie wyróżnienie literackie.
Łukaszenka grozi urzędnikom i dyrektorom Ministerstwo Handlu Białorusi wyraziło niedawno zaniepokojenie spadkiem sprzedaży krajowych towarów. Z powodu zalegania białoruskiej produkcji w magazynach budżet nie otrzymał w pierwszej połowie tego roku 2,6 bln rubli białoruskich.
Łukaszenka wskazywany jako ideał polityka

, że kraj dalej powinien iść swoim szlakiem

Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz