Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Luksemburg: Juncker nie jest zainteresowany stanowiskiem w UE

0
Podziel się:

Premier Luksemburga Jean-Claude Juncker powiedział w środę agencji dpa,
że nie jest zainteresowany żadnym wysokim stanowiskiem w UE. W przypadku porażki w wyborach
parlamentarnych w swoim kraju w najbliższą niedzielę zamierza przejść do opozycji.

bEDueJNh

*Premier Luksemburga Jean-Claude Juncker powiedział w środę agencji dpa, że nie jest zainteresowany żadnym wysokim stanowiskiem w UE. W przypadku porażki w wyborach parlamentarnych w swoim kraju w najbliższą niedzielę zamierza przejść do opozycji. *

"Po ośmiu latach przewodniczenia eurogrupie oraz intensywnego troszczenia się o sprawy europejskie nie szukam dla siebie innych zadań oprócz tego, by być premierem Luksemburga" - zapewnił Juncker w wywiadzie dla dpa. Zapowiedział, że jeśli w wyborach parlamentarnych w Luksemburgu nie zostanie ponownie wybrany, to jako zwykły poseł zasiądzie w ławach opozycyjnych.

Juncker stoi od 18 lat na czele luksemburskiego rządu i sprawuje tym samym funkcję premiera najdłużej ze wszystkich urzędujących szefów rządów w UE.

bEDueJNj

W roku 2014 do obsadzenia będą stanowiska szefa Komisji Europejskiej oraz przewodniczącego Rady Europejskiej. Media wymieniają Junckera jako jednego z potencjalnych kandydatów.

W Luksemburgu w najbliższą niedzielę odbędą się przyśpieszone wybory parlamentarne. Dotychczasowa koalicja socjaldemokratów i Chrześcijańsko-Społecznej Partii Ludowej Junckera rozpadła się w lipcu po wykryciu skandalu związanego z nielegalnymi akcjami podsłuchowymi prowadzonymi przez służby specjalne.(PAP)

lep/ cyk/ kar/

bEDueJNK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)