Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MAC: na większości rzek stabilizacja; możliwe lokalne podtopienia

0
Podziel się:

W najbliższych dniach na większości rzek stany wody ustabilizują się, a
następnie będą powoli opadać. Obecne wzrosty stanów wody nie niosą zagrożenia powodzią, nie można
jednak wykluczyć lokalnych podtopień - podało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

W najbliższych dniach na większości rzek stany wody ustabilizują się, a następnie będą powoli opadać. Obecne wzrosty stanów wody nie niosą zagrożenia powodzią, nie można jednak wykluczyć lokalnych podtopień - podało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Rzecznik MAC Artur Koziołek w poniedziałkowym komunikacie poinformował, że jeszcze do popołudnia obowiązuje ostrzeżenie o alarmie powodziowym na terenie województwa pomorskiego w ujściowym odcinku Wisły. MAC zapewnia, że służby wojewodów na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych na terenie całego kraju.

Stany alarmowe w poniedziałek rano były przekroczone na 18 wodowskazach, a ostrzegawcze w 52 miejscach.

Stan alarmowy przekroczony były na 13 wodowskazach w dorzeczu Wisły i 5 w dorzeczu Odry, a stan ostrzegawczy na 22 w dorzeczu Wisły i na 28 w dorzeczu Odry. Stan ostrzegawczy przekroczony był też na dwóch wodowskazowych na rzekach Przymorza.

Przekroczenia stanu alarmowego w woj. dolnośląskim odnotowano na Bystrzycy w Mietkowie, w woj. lubuskim na Obrze w Bledzewie oraz na Odrze w Nietkowie, Cigacicach i Połęcku.

W dorzeczu Wisły w woj. lubelskim stan alarmowy był przekroczony na Wieprzu w Krasnymstawie, na Krznie w Malowej Górze, i na Bugu we Włodawie, w woj. mazowieckim na Narwi w Ostrołęce, na Liwcu w Zaliwiu-Piegawkach i na Wiśle w Kępie Polskiej. Stan alarmowy przekroczyły też w woj. podlaskim Biebrza w Dębowie, Bug w Frankopolu, i Narew w Wiźnie i Piątnicy k. Łomży.

Na Wiśle w woj. pomorskim stan alarmowy przekroczony był w Tczewie, w Gdańskiej Głowie i w Gdańsku Przegalinie.(PAP)

ago/ bos/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)