Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MAC: nie ma zagrożenia powodziowego

0
Podziel się

Nie ma w Polsce zagrożenia powodziowego, jednak nie można wykluczyć
lokalnych podtopień - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Ministerstwa Administracji i
Cyfryzacji Artur Koziołek.

bCZwZDuJ

*Nie ma w Polsce zagrożenia powodziowego, jednak nie można wykluczyć lokalnych podtopień - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Artur Koziołek. *

Jak informuje MAC w przesłanym PAP komunikacie, prognozowane temperatury powinny sprzyjać wolnemu topnieniu śniegu. "Z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że sytuacja hydrologiczna w kraju jest stabilna" - zaznacza.

MAC podkreśla, że w najbliższych dniach jedynie w województwach na południu kraju (dolnośląskie, opolskie i śląskie) mogą wystąpić roztopy pierwszego (najniższego) stopnia.

bCZwZDuL

W poniedziałek we wczesnych godzinach rannych przekroczenie stanu alarmowego odnotowano na trzech stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry: na rzece Sąsiecznica (woj. dolnośląskie), rzece Orla (woj. dolnośląskie) oraz rzece Kuroch (woj. wielkopolskie).

Z kolei stan ostrzegawczy został przekroczony na 23 stacjach, w tym na 18 w dorzeczu Wisły oraz na pięciu stacjach w dorzeczu Odry.

Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w kilku powiatach: na terenie województwa lubelskiego (jeden powiat), mazowieckiego (jeden powiat) i podkarpackiego (cztery powiaty).

"Pomimo optymistycznych prognoz nie można wykluczyć lokalnych podtopień" - podkreślono. MAC informuje, że służby wojewodów prowadzą stały monitoring sytuacji na terenach zagrożonych podtopieniami i powodzią. (PAP)

bCZwZDuR

kno/ bos/ jbr/

bCZwZDvm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)