Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MAC: ponad 1,3 tys. odbiorców bez prądu

0
Podziel się:

Ponad 1,3 tys. odbiorców nadal jest pozbawionych prądu po
ubiegłotygodniowym przejściu orkanu Ksawery. Najwięcej w woj. wielkopolskim - 1,1 tys. -
poinformowało we wtorek Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Ponad 1,3 tys. odbiorców nadal jest pozbawionych prądu po ubiegłotygodniowym przejściu orkanu Ksawery. Najwięcej w woj. wielkopolskim - 1,1 tys. - poinformowało we wtorek Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Straż Pożarna od minionego czwartku interweniowała około 12 tys. razy.

Jak podał resort (według stanu na godz. 7) po silnym wietrze i opadach śniegu w minionym tygodniu w całym kraju dochodziło do awarii sieci energetycznych. W ich wyniku 719 tys. 586 odbiorców było pozbawionych prądu. Nadal nie ma go ponad 1,3 tys. osób.

Stabilna jest już sytuacja w województwie wielkopolskim. Uszkodzonych zostało tu jednak wiele budynków, w tym 14 mieszkalnych, 4 gospodarcze i 2 oświatowe. Zamknięto 5 placówek oświatowych. 44 tys. odbiorców nie miało prądu. We wtorek rano nie miało go jeszcze 1170 odbiorców.

W województwie zachodniopomorskim uszkodzonych zostało 30 budynków mieszkalnych oraz 33 gospodarczych. Uszkodzonych jest 8 placówek oświatowych, 5 kościołów i cmentarzy, dom pomocy społecznej, szpital, baza rybacka i Urząd Miasta w Darłowie.

Największą liczbę odbiorców pozbawionych energii odnotowano 6 grudnia (137 tys.). Wyłączeniu uległo 2552 stacji energetycznych średniego napięcia. Obecnie bez prądu pozostaje 110 odbiorców. W Szczecinie, Świnoujściu i Trzebieży obowiązuje pogotowie przeciwsztormowe.

W województwie kujawsko-pomorskim uszkodzeniu uległo 18 budynków mieszkalnych. 7 grudnia aż 44,3 tys. odbiorców pozostawało bez prądu, we wtorek 37 odbiorców nie miało bez prądu.

W województwie warmińsko-mazurskim bez prądu było ponad 32 tys. odbiorców. Teraz nie ma go jeszcze 23 odbiorców. W Elblągu obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

W pozostałych województwach wszystkim mieszkańcom przywrócono dostawy prądu.

Według obecnych szacunków ogółem uszkodzonych zostało 199 budynków mieszkalnych oraz 84 budynki użyteczności publicznej.

Obowiązują ostrzeżenia IMGW: trzy ostrzeżenia hydrologiczne 2. stopnia dotyczące możliwości utrzymywania się poziomu wody w strefie stanów ostrzegawczych w woj. pomorskim (Żuławy i Zalew Wiślany oraz na wybrzeżu wschodnim) i w warmińsko-mazurskim (Żuławy i Zalew Wiślany), ostrzeżenie hydrologiczne 2. stopnia dotyczące możliwości wzrostu stanów wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w zlewniach górnej Nysy Łużyckiej, Kwisy, Kaczawy i górnego Bobru (województwo dolnośląskie) oraz trzy ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia dotyczące możliwości wystąpienia oblodzenia w województwach: opolskim, śląskim i małopolskim. (PAP0

bos/ ura/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)