Notowania

wiadomości
19.04.2013 10:21

MAC: w najbliższych dniach stan wody w rzekach będzie się stabilizował

W najbliższych dniach na większości rzek w kraju stan wody będzie się powoli stabilizował - poinformowało w piątek Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W najbliższych dniach na większości rzek w kraju stan wody będzie się powoli stabilizował - poinformowało w piątek Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. *

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek cztery ostrzeżenia hydrologiczne 3. stopnia, dotyczące możliwości wystąpienia wzrostów poziomu wody powyżej stanów alarmowych na terenie województw: podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego oraz dwa ostrzeżenia hydrologiczne 2. stopnia dotyczące możliwości wystąpienia wzrostów poziomu wody powyżej stanów ostrzegawczych na terenie województw: zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Przekroczenie stanu alarmowego zanotowano: na 16 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, na 8 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry oraz na 1 stacji wodowskazowej rzek Przymorza. Stan wody powyżej stanu alarmowego utrzymuje się w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Stan ostrzegawczy przekroczony jest na 28 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, na 32 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry i na dwóch stacjach wodowskazowych rzek Przymorza.

Jak informuje MAC, służby wojewodów na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych na terenie całego kraju. (PAP)

skz/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz