Notowania

wiadomości
12.12.2011 17:15

Maciej Żywno - ponownie wojewodą podlaskim

Maciej Żywno został ponownie wojewodą podlaskim. Stanowisko to zajmował przez ostatnie cztery lata. Z wykształcenia jest pedagogiem, należy do Platformy Obywatelskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Maciej Żywno został ponownie wojewodą podlaskim. Stanowisko to zajmował przez ostatnie cztery lata. Z wykształcenia jest pedagogiem, należy do Platformy Obywatelskiej.

Maciej Żywno ukończył studia pedagogiczne w Białymstoku oraz podyplomowe w zakresie zarządzania organizacjami pozarządowymi a także drugie, podyplomowe studium administracji (oba w Warszawie).

Przed pierwszą nominacją na wojewodę podlaskiego w 2007 roku, Żywno zajmował stanowisko sekretarza miasta Białegostoku. Był także pełnomocnikiem prezydenta miasta do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi.

To głównie dzięki jego staraniom, w 2005 roku w Białymstoku powstało Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych. Jest także jednym z założycieli funduszu stypendialnego Białystok Ojcu Świętemu oraz członkiem Rady Działalności Pożytku Publicznego, posiada certyfikaty uprawniające do szkoleń dla organizacji, pracowników samorządowych w kraju i za granicą, kształci też studentów na kilku uczelniach. Działał też w ZHR.

Dokładnie przed rokiem Maciej Żywno był kandydatem na nowego marszałka województwa podlaskiego, rekomendował go wówczas szef PO, premier Donald Tusk. W tajnym głosowaniu Żywnę poparło jednak tylko dziewięciu radnych, co oznacza, że nawet niektórzy radni Platformy (którzy wraz z PSL mają w podlaskim sejmiku większość) nie głosowali za tą kandydaturą.

Maciej Żywno ma 35 lat, jest żonaty, ma dwóch synów. (PAP)

rof/ par/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz