Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Macierewicz: doniesienie na wojskową prokuraturę

0
Podziel się

Szef parlamentarnego zespołu ds. zbadania katastrofy smoleńskiej Antoni
Macierewicz złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wojskowych
prokuratorów. Zarzuca im przekazanie dziennikarzom tajnych informacji ze śledztwa ws. katastrofy
smoleńskiej.

bErwghqZ

Szef parlamentarnego zespołu ds. zbadania katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wojskowych prokuratorów. Zarzuca im przekazanie dziennikarzom tajnych informacji ze śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

Macierewicz ponadto żąda odsunięcia prokuratorów od prowadzenia śledztwa.

"Występuję przeciwko prokuratorom wojskowym, żądając natychmiastowego odsunięcia ich od śledztwa i wszczęcia postępowania wobec kpt. Marcina Maksjana w szczególności, ale nie tylko. Okazuje się, że prokuratorzy są źródłem wycieków, których używają dla politycznych celów. Porozumieli się z +Gazetą Wyborczą+, której przekazują tajne informacje ze śledztwa" - powiedział PAP Macierewicz.

bErwghrb

W ten sposób polityk zareagował na wtorkową publikację "Gazety Wyborczej". Gazeta pisze o "kompromitacji ekspertów Macierewicza". Jak podaje, eksperci zespołu Macierewicza "przedstawili w prokuraturze swe kompetencje, nie przedstawili dowodów na wybuch tupolewa". Wojskowa prokuratura, która bada katastrofę smoleńską, przesłuchała autorów najgłośniejszych hipotez o zamachu. Od pełnomocników rodzin ofiar "GW" dowiedziała się, że byli to profesorowie: Wiesław Binienda, Jan Obrębski i prawdopodobnie Jacek Rońda. "Żaden nie jest specjalistą od lotnictwa ani katastrof" - pisze "GW".

"Żaden nie przekazał materiałów i danych, które stanowiły podstawę do prezentowanych wcześniej wniosków" - poinformował "GW" rzecznik prokuratury kpt. Marcin Maksjan. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

tgo/ son/ bk/

bErwghrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)