Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Magurski Park Narodowy będzie współpracował z Grupą Nowy Styl

0
Podziel się:

Dyrekcja Magurskiego Parku Narodowego podpisała umowę o współpracy z jednym
z największych producentów mebli na świecie Grupą Nowy Styl z Krosna. W jej ramach część pieniędzy
ze sprzedaży specjalnej edycji krzeseł zasili budżet parku, ale żadne drzewo w parku nie zostanie
wycięte.

Dyrekcja Magurskiego Parku Narodowego podpisała umowę o współpracy z jednym z największych producentów mebli na świecie Grupą Nowy Styl z Krosna. W jej ramach część pieniędzy ze sprzedaży specjalnej edycji krzeseł zasili budżet parku, ale żadne drzewo w parku nie zostanie wycięte.

Jak poinformował PAP dyrektor MPN Andrzej Czaderna współpraca z krośnieńską firmą otwiera przed parkiem nowe perspektywy. "Dotychczas na wsparcie prywatnych inwestorów mogły liczyć tylko naprawdę znane parki. Tymczasem to właśnie te małe, takie jak my, nikomu nieznane skarby przyrody, najbardziej potrzebują pomocy" - dodał.

Podkreślił, że współpraca z Nowym Stylem będzie realizowana głównie w obszarze edukacji turystycznej.

Jak powiedziała PAP kierowniczka zespołu ds. edukacji w MPN Katarzyna Gładysz, szczegóły umowy nie są jeszcze opracowane. "Pieniądze, które otrzymamy na pewno przeznaczymy na różne akcje, które będą promować oraz zachęcać do odwiedzenia parku" - zaznaczyła.

Pieniądze, które trafią do budżetu parku pochodzić będą ze sprzedaży specjalnej edycji krzeseł z linii Sedia Natura. 5 proc. kwoty z każdego krzesła ma być przeznaczone na działalność parku.

"Nasza firma pochodzi z Podkarpacia. Doskonale znamy ten region i uważamy, że Polacy powinni usłyszeć o +Magurze+. Dlatego chcemy promować park i odpowiedzialną turystykę" - powiedziała PAP dyrektorka marketingu w Grupie Nowy Styl Magdalena Tokarczyk-Cyran.

Grupa Nowy Styl z Krosna istnieje na rynku od 1992; jest jednym z największych na świecie producentów krzeseł i mebli. Grupa sprzedaje swoje produkty pod pięcioma markami: Nowy Styl, BN Office Solution, Grammer Office, Forum Seating oraz Baltic Wood. Przychody firmy w ub. r. sięgnęły miliarda złotych. Grupa posiada spółki zależne w 14 krajach Europy. Zatrudnia ok. 6 tys. osób.

Magurski Park Narodowy istnieje od 1995 roku. Znajduje się na granicy dwóch województw: podkarpackiego i małopolskiego; zajmuje ponad 19,4 tys. ha. Leży w centralnej części Beskidu Niskiego, na granicy Karpat Wschodnich i Zachodnich. Ok 95 proc. jego powierzchni pokrywają lasy, głównie stare buczyny o charakterze puszczańskim. Pozostałe 5 proc. to otwarte doliny pokryte różnorodnymi łąkami.

W parku można spotkać m.in. liczne ssaki drapieżne jak ryś, wilk czy niedźwiedź, ale również jelenie i łosie. Z ptaków niezwykle cenne są orliki krzykliwe, których zagęszczenie populacji jest najwyższe w kraju. Z tego tez względu orlik krzykliwy stał się symbolem parku. (PAP)

huk/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)