Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Majątek Kadafiego przejęty przez włoską policję skarbową

0
Podziel się:

Wśród zajętego przez policję skarbową majątku są fundusze, akcje, czy udziały w klubie piłkarskim.

Majątek Kadafiego przejęty przez włoską policję skarbową
(Jesse B. Awalt/public domain/ DefenseImagery.mil)

Włoska Gwardia Finansowa zajęła majątek obalonego i zabitego podczas wojny domowej dyktatora Libii Muammara Kadafiego, jego syna Saifa al-Islama i byłego szefa służb specjalnych Abdallaha al-Senussiego - podały media.

Wartość majątku to 1,1 mld euro. Majątek ten zajęto na wniosek Sądu Apelacyjnego w Rzymie na podstawie aktu, wydanego przez Trybunał Sprawiedliwości w Hadze. Dobra te zostały wcześniej zamrożone na mocy dwóch rezolucji ONZ z lutego i marca 2011 roku.

Na liście tego majątku, należącego do Kadafiego, jego synów i członków reżimu, znajdują się dwa fundusze: Lia (Libyan investment Authority) i Lafico (Libyan Arab Foreign Investment Company), udziały w banku Unicredit, koncernie energetycznym ENI, koncernie Finmeccanica, Fiat Spa i Fiat Industrial oraz w klubie piłkarskim Juventus. Ponadto dokonano zajęcia akcji Fiata.

Wśród przejętego przez policję skarbową majątku jest też 150 hektarów na wyspie Pantelleria i dwa motory - Harley Davidson i Yamaha, a także apartament w Rzymie.

Czytaj więcej w Money.pl
Była żona kontra majątek Palikota. Decyzja Była żona Janusza Palikota poskarżyła się na umorzenie śledztwa dotyczącego oświadczeń majątkowych polityka oraz działania na szkodę spółki Jabłonna SA, w której miał on udziały.
Puścili mafię w skarpetkach. Zabrali jej 41 mln 44 spółki, 31 domów i mieszkań i samochodów, 67 kont, konie i jacht - to skonfiskowany majątek mafii.
Zatrzymano syna byłego dyktatora Saif al-Islam, syn obalonego niedawno libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego, został zatrzymany na południu Libii
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)