Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Maleje liczba żołnierzy uczestniczących w akcji przeciwpowodziowej

0
Podziel się

Sytuacja w dorzeczach Odry i Wisły poprawia się, co pozwala na stopniowe
ograniczenie zaangażowania wojska w działania przeciwpowodziowe - poinformował PAP rzecznik Sztabu
Generalnego Wojska Polskiego płk Sylwester Michalski.

bEglncmZ

Sytuacja w dorzeczach Odry i Wisły poprawia się, co pozwala na stopniowe ograniczenie zaangażowania wojska w działania przeciwpowodziowe - poinformował PAP rzecznik Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk Sylwester Michalski.

W środę w akcji uczestniczy - jak podał - ok. 3 tys. żołnierzy, 43 pływające transportery samobieżne PTS, 10 śmigłowców i ok. 220 pojazdów terenowych. We wtorek wojsko informowało, że w walkę z żywiołem zaangażowanych było blisko pięć tysięcy żołnierzy, 49 transporterów, 11 śmigłowców, i ok. 370 pojazdów.

Na wniosek wojewodów w ciągu ostatniej doby wycofano z akcji część żołnierzy z terenu województw małopolskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Największe siły wojska są skoncentrowane na terenie województw: dolnośląskiego (ponad 800 żołnierzy), lubuskiego (ponad 700) i mazowieckiego (ok. 500 żołnierzy).

bEglncnb

Wojsko informuje, że w gotowości do natychmiastowego użycia pozostaje 2,3 tys. żołnierzy dysponujących dodatkowym sprzętem. Każdego dnia w walkę z żywiołem zaangażowani są też strażacy, policjanci, skazani i strażnicy więzienni.

Szef MSWiA Jerzy Miller poinformował w środę, że w czasie ostatniej doby wały nie zostały przerwane, a woda nigdzie nie podniosła się z powodów innych niż przechodząca fala powodziowa. Minister ponowił jednak apel o zachowanie czujności, gdyż - jak mówił - wały wciąż są nasiąknięte wodą i ich wytrzymałość jest osłabiona.(PAP)

ktl/ pz/ jbr/

bEglncnC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)