Notowania

wojna w iraku
12.03.2009 05:57

Maliki: Irak da sobie radę bez Amerykanów

Premier Iraku oświadczył, że irackie służby bezpieczeństwa są w stanie przejąć kontrolę nad krajem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Przebywający z wizytą w Australii premier Iraku Nuri al-Maliki oświadczył w czwartek, że irackie służby bezpieczeństwa będą w stanie przejąć kontrolę nad krajem po wycofaniu się wojsk amerykańskich.

Al-Maliki dodał, że jest o tym przekonany mimo ostatnich zamachów bombowych w Iraku, które spowodowały 63 ofiary śmiertelne. Jego zdaniem terroryści z Al-Kaidy i rebelianci nie są już w stanie rzucić wyzwania irackim siłom bezpieczeństwa.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Irak: Baas nie chce słyszeć o pojednaniu ]( http://news.money.pl/artykul/irak;baas;nie;chce;slyszec;o;pojednaniu,178,0,433586.html )
* [ USA wycofają z Iraku w ciągu pół roku 12 tys. żołnierzy ]( http://news.money.pl/artykul/usa;wycofaja;z;iraku;w;ciagu;pol;roku;12;tys;zolnierzy,67,0,432963.html )

Premier Iraku zabiega podczas swej wizyty o większą pomoc dla swojego kraju. Australia przygotowuje się właśnie do wycofania ostatnich swoich żołnierzy z Iraku.

Minister spraw zagranicznych Australii Stephen Smith oświadczył, że wizyta al-Malikiego oznacza zwrot w stosunkach między obu krajami - odejście od zaangażowania wojskowego Australii na rzecz pomocy w odbudowie gospodarki Iraku i rozwoju stosunków handlowych.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: wojna w iraku, irak, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz