Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolska PO podsumowała mijającą kadencję

0
Podziel się

Małopolska PO podsumowała w sobotę mijającą kadencję w małopolskich
samorządach. W ocenie uczestników konwencji, była ona udana. Podobnie uważali koalicjanci z sejmiku
samorządowego, którzy przybyli na spotkanie i deklarowali dalszą współpracę.

bEhFBaMR

Małopolska PO podsumowała w sobotę mijającą kadencję w małopolskich samorządach. W ocenie uczestników konwencji, była ona udana. Podobnie uważali koalicjanci z sejmiku samorządowego, którzy przybyli na spotkanie i deklarowali dalszą współpracę.

"Jesteśmy zadowoleni z tego, co się udało zrobić przez te 4 lata. Samorządowcy dzisiaj złożyli sprawozdanie. Uważamy, że to dobra tradycja. Najczęściej jest tak, że w kampanii się obiecuje, a my uważamy, że każdy z wyborców może na koniec powiedzieć: sprawdzam. My jesteśmy do tego sprawdzianu przygotowani i ta konwencja sprawozdawcza jest tego dowodem" - powiedział PAP szef małopolskiej PO poseł Ireneusz Raś.

Na konwencji sprawozdawczej pojawili się liderzy koalicjantów, z którymi PO współrządziła w sejmiku: Marek Nawara ze Wspólnoty Małopolskiej i sekretarz NKW PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Wyrażali zadowolenie ze współpracy i deklarowali wolę takiej współpracy na przyszłość.

bEhFBaMT

"To jeszcze jeden pozytywny zwyczaj, który powinien przerodzić się w tradycję. Zwykle koalicjanci w takich dobrych humorach są tylko na początku koalicji. To sukces, że potrafimy po 4 latach tak ze sobą rozmawiać" - powiedział poseł Raś. "Chcielibyśmy pracować dla Małopolski wspólnie i jest to sygnał, że mimo różnic programowych widzimy szanse na dalszą współpracę" - podkreślił.

Podczas konwencji sprawozdawczej nie mówiono o nadchodzącej kampanii wyborczej. Nazwiska kandydatów mają być znane 4 października. Wiadomo, że kandydatem PO na prezydenta Krakowa jest obecny wojewoda Stanisław Kracik. Na listach, zarówno do rady miasta, jak i sejmiku samorządowego, mają znaleźć się znani samorządowcy, burmistrzowie i wójtowie gmin.

"Niewątpliwie obecni, wicemarszałkowie (Roman Ciepiela i Leszek Zegzda - PAP) wydają się być pewnymi kandydatami na liderów list sejmikowych" - przyznał Raś. Jak dowiedziała się PAP, na czele dwóch list do sejmiku mają znaleźć się kobiety: Małgorzata Radwan-Ballada i Barbara Dziwisz.

Przewodniczący obradom Kazimierz Barczyk nawoływał, by uśmiech i dobry humor, jaki towarzyszył uczestnikom konwencji, towarzyszył im podczas kampanii; by byli życzliwi dla ludzi, a nie agresywni. "Złość i nienawiść to oznaki agresji. Spór to nie nienawiść, nie złość. Powinniśmy w przyjaźni wobec ludzi prowadzić swoją działalność" - przekonywał. "Od poniedziałku wielka praca, wielka odpowiedzialność, pamiętajcie, że musimy się wspierać i sobie ufać" - mówił poseł Raś. "Ważny jest styl" - mówił o pracy w minionej i przyszłej kadencji przewodniczący Konwentu Starostów Małopolskich Jan Golonka. (PAP)

bEhFBaMZ

hp/ ls/

bEhFBaNu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)