Notowania

śledztwo
26.01.2009 15:23

Małopolska: Śledztwo w sprawie śmierci kolonisty zawieszone

Prokuratura Rejonowa w Muszynie (Małopolska) zawiesiła śledztwo w sprawie śmierci w lipcu ubiegłego roku 12- letniego kolonisty w Szczawniku koło Muszyny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prokuratura Rejonowa w Muszynie (Małopolska) zawiesiła śledztwo w sprawie śmierci w lipcu ubiegłego roku 12- letniego kolonisty w Szczawniku koło Muszyny.

"Powodem zawieszenia jest konieczność oczekiwania na opinię biegłych" - powiedział w poniedziałek PAP prokurator rejonowy Ludwik Kuzior.

Według zapowiedzi biegłych lekarzy, opinia sporządzona zostanie nie wcześniej niż za kilkanaście miesięcy.

Do wypadku doszło 15 lipca ub. r. na terenie ośrodka wypoczynkowego w Szczawniku koło Muszyny. 12-letni Kamil z Ostrowca Świętokrzyskiego został przygnieciony na boisku przez bramkę, na której się huśtał. Chłopiec z obrażeniami klatki piersiowej trafił najpierw do szpitala w Krynicy, skąd po dwóch godzinach wysłano go do szpitala w Nowym Sączu. Po drodze przenoszono go jeszcze do innej karetki, wysłanej z nowosądeckiego szpitala "na spotkanie", po dotarciu do szpitala próbowano reanimować, ale zaraz potem lekarze stwierdzili zgon chłopca.

Prokuratura będzie oczekiwała m.in. odpowiedzi na pytanie, czy chłopcu udzielono prawidłowej opieki lekarskiej i czy zachowano odpowiednie procedury w celu zapewnienia jak najszybszej specjalistycznej pomocy. Zbadana będzie m.in. kwestia, dlaczego nie wezwano do chłopca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, tylko przewożono go dwoma karetkami, i czy było wskazanie do wezwania helikoptera.

Jak podawały media, chłopiec umarł w czwartej godzinie od wypadku, natomiast transport lotniczy do szpitala w Krakowie, gdzie prawdopodobnie uratowano by mu życie, trwałby 120 minut. Nikt jednak nie wezwał śmigłowca.

Prokuratura zebrała już wszystkie dowody w sprawie, przesłuchała zwolnionych z tajemnicy lekarskiej medyków. Opinia biegłych przesądzi o dalszym biegu postępowania.(PAP)

hp/ wkr/ gma/

Tagi: śledztwo, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz