Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Małopolskie: 17-latka z Łysej Góry usłyszała zarzuty

0
Podziel się:

Prokuratura w Brzesku (Małopolska) postawiła zarzuty 17-letniej podopiecznej
z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze, poszukiwanej w związku z udziałem w gwałcie i
buncie w ośrodku.

bEUplTZx

Prokuratura w Brzesku (Małopolska) postawiła zarzuty 17-letniej podopiecznej z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze, poszukiwanej w związku z udziałem w gwałcie i buncie w ośrodku.

"17-latka sama zgłosiła się na policję. Prokuratura wystąpiła o jej aresztowanie" - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Tarnowie Bożena Owsiak.

Sprawa dotyczy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze, w którym 11 listopada zgwałcona została 15-letnia dziewczyna, a dzień później doszło do burdy z udziałem wychowanków. Zatrzymano czterech chłopców w wieku od 14 do 17 lat, podejrzewanych o udział w gwałcie, oraz cztery dziewczyny w podobnym wieku, które niszczyły mienie ośrodka. Po tych zdarzeniach samobójstwo chcieli popełnić 16-latek, podejrzewany o udział w zgwałceniu koleżanki, oraz przebywająca w ośrodku 14-latka.

bEUplTZz

Poszukiwana była 17-letnia dziewczyna, która uczestniczyła w zdarzeniu i uciekła z ośrodka. Jak poinformowała PAP prok. Owsiak, poszukiwana nastolatka sama zgłosiła się w niedzielę na policję.

Prokuratura zarzuciła jej w poniedziałek, że wspólnie z czterema chłopcami, w tym trzema nieletnimi, używając przemocy, grożąc pobiciem i pozbawieniem życia, doprowadziła 15-letnią wychowankę do obcowania płciowego.

Kolejny zarzut postawiony 17-latce dotyczy znęcania się fizycznego nad 15-latką, wspólnie z trzema innymi nieletnimi dziewczynami. Polegało to m.in. na szarpaniu, biciu, przytapianiu w muszli klozetowej, grożeniu pozbawieniem życia i poniżaniu godności osobistej, m.in. poprzez rozebranie w obecności innych osób i dotykanie.

Prokuratura wystąpiła do sądu o aresztowanie nastolatki na trzy miesiące. Ponieważ ukończyła ona 17 lat, będzie odpowiadała przed sądem jak dorosła. Grozi jej kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

bEUplTZF

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Łysej Górze powstał 2 września. Policja interweniowała tam prawie 50 razy. Obecnie przebywa w nim ponad 40 podopiecznych.

W piątek małopolski kurator oświaty podpisał wniosek o zamknięcie ośrodka. Został on wysłany do starosty brzeskiego, ministerstwa edukacji, sądu i Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Anna Pasek (PAP)

hp/ abr/

bEUplUaa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)