Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.07.2013 11:00

Małopolskie: 69 tys. turystów na spływie przełomem Dunajca od początku wakacji

Prawie 69 tys. turystów skorzystało od początku wakacji ze spływu Przełomem Dunajca, to bardzo dobry wynik, podobny jak o tej porze przed rokiem - ocenił szef pienińskich flisaków Jan Sienkiewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prawie 69 tys. turystów skorzystało od początku wakacji ze spływu Przełomem Dunajca, to bardzo dobry wynik, podobny jak o tej porze przed rokiem - ocenił szef pienińskich flisaków Jan Sienkiewicz. *

Jak powiedział PAP Sienkiewicz, w analogicznym okresie ubiegłego roku ze spływu skorzystała podobna liczba turystów. "Na tak dużą frekwencję wpływ miała sprzyjająca, stabilna pogoda w lipcu" - powiedział i dodał, że ze spływu korzystają głównie kuracjusze z uzdrowiska Szczawnica oraz turyści dojeżdżający do przystani flisackiej z Zakopanego.

Podczas wakacji przełomem Dunajca pływa na 275 łodziach 550 flisaków. Na jednej łodzi może płynąć od dziesięciu do dwunastu osób.

Spływ drewnianymi łodziami przełomem rzeki Dunajec to jedna z największy atrakcji turystycznych Małopolski. Podczas ubiegłorocznego sezonu - trwa on od kwietnia do końca października - z tej atrakcji skorzystało 275 tys. osób.

W tym roku osoba dorosła za przeprawę przełomem Dunajca na trasie od przystani początkowej w Sromowcach-Kątach do Szczawnicy zapłaci 49 zł, a do Krościenka 58 zł. Cena zawiera opłatę za wstęp do Pienińskiego Parku Narodowego. Bilet dla dziecka w wieku do 10 lat kosztuje o połowę mniej.

Trasa do Szczawnicy ma długość około 18 km i pokonanie jej zajmuje 2 godziny i 15 minut. Trasa do Krościenka jest o 5 km dłuższa i trwa o pół godziny dłużej.

Spływ przełomem Dunajca organizuje Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich, działające od 1934 r. (PAP)

szb/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz