Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Małopolskie: Areszt dla podejrzanego o zabójstwo brata

0
Podziel się:

#
dochodzi inf. o aresztowaniu podejrzanego
#

bEsAsodh

# dochodzi inf. o aresztowaniu podejrzanego #

15.10. Kraków (PAP) - Zarzut zabójstwa brata usłyszał we wtorek w prokuraturze 29-letni Dominik G.z Libiąża (Małopolskie). Mężczyzna przyznał się do zarzutu, sąd aresztowal go na trzy miesiące - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Rannego 24-latka znaleziono w sobotę wieczorem na jednej z ulic w centrum Libiąża. Mimo reanimacji na miejscu oraz podjętych później przez lekarzy w szpitalu prób ratowania, mężczyzna zmarł. W niedzielę wieczorem policjanci zatrzymali w Bielsku-Białej podejrzewanego o zabójstwo 29-letniego brata ofiary.

bEsAsodj

Mężczyzna był nietrzeźwy, trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut zabójstwa.

Dominik G. podczas przesłuchania przyznał się do zarzutu. Początkowo wyjaśniał, że został zaatakowany nożem przez brata, odebrał mu nóż i sam zadał cios. Potem zmienił wyjaśnienia i podał, że nóż był jego, nosił go przy sobie, ponieważ obawiał się brata. Po ugodzeniu brata nóż wyrzucił, a następnie znalazł i zakopał. Zobowiązał się do wskazania miejsca zakopania noża.

Prokuratura po zakończeniu tych czynności wystąpila do sądu z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Sąd Rejonowy w Chrzanowie uwzględnił ten wniosek. Podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat lub dożywocie.(PAP)

hp/ bno/

bEsAsodK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)