Notowania

badania
06.10.2010 13:23

Małopolskie: Badania DNA potwierdziły tożsamość poszukiwanej turystki

Badania DNA potwierdziły, że odnalezione we wrześniu zwłoki kobiety w Tatrach to ciało poszukiwanej od lipca 24-letniej Urszuli O. z Krakowa - poinformował we wtorek PAP rzecznik zakopiańskiej policji, Kazimierz Pietruch.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Badania DNA potwierdziły, że odnalezione we wrześniu zwłoki kobiety w Tatrach to ciało poszukiwanej od lipca 24-letniej Urszuli O. z Krakowa - poinformował we wtorek PAP rzecznik zakopiańskiej policji, Kazimierz Pietruch. *

Ciało kobiety odnaleźli 15 września ratownicy TOPR w potoku Roztoka ok. 150 m poniżej największego tatrzańskiego wodospadu, Wielka Siklawa. Zwłoki zostały wydobyte z potoku i przetransportowane za pomocą śmigłowca do Zakopanego.

24-letnia mieszkanka Krakowa wyszła z domu 28 lipca i ślad po niej zaginął. Na początku sierpnia turyści w okolicach szlaku nieopodal wodospadu Wielka Siklawa odnaleźli plecak poszukiwanej i przekazali go do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

13 września ojciec zaginionej, prowadząc własne poszukiwania, dotarł do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów i pozostawił zdjęcie i informację o zaginięciu córki. Pracownicy schroniska skojarzyli ten fakt z odnalezionym wcześniej plecakiem. Po konsultacji z policją i ojcem zaginionej ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z udziałem śmigłowca rozpoczęli poszukiwania, które zakończyły się odnalezieniem ciała kobiety w potoku Roztoka.

Z uwagi na obrażenia i fakt, że ciało od dłuższego czasu leżało w potoku, w celu potwierdzenia tożsamości ofiary przeprowadzono badania DNA. (PAP)

szb/ bno/ jra/

Tagi: badania, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz