Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Europosłowie podpiszą oświadczenie PE w sprawie bibliotek

0
Podziel się:

Sześcioro małopolskich europarlamentarzystów podpisze oświadczenie Parlamentu
Europejskiego w sprawie roli bibliotek publicznych w społecznościach europejskich. Dokument został
podpisany do tej pory przez ponad 100 posłów do PE z całej Europy.

bEslvfWt

Sześcioro małopolskich europarlamentarzystów podpisze oświadczenie Parlamentu Europejskiego w sprawie roli bibliotek publicznych w społecznościach europejskich. Dokument został podpisany do tej pory przez ponad 100 posłów do PE z całej Europy.

Z apelem o podpisanie dokumentu zwrócił się do małopolskich eurodeputowanych dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz. Deklarację podpisania oświadczenia złożyli już posłanki i posłowie różnych ugrupowań: Róża Thun, Joanna Senyszyn, Bogusław Sonik, Czesław Siekierski, Jacek Włosowicz i Paweł Kowal.

Woźniakiewicz przypomniał, że posłowie Parlamentu Europejskiego do 7 stycznia 2014 roku mają możliwość złożenia swojego podpisu na oświadczeniu pisemnym Parlamentu Europejskiego w sprawie roli bibliotek publicznych w społecznościach europejskich.

bEslvfWv

Oświadczenie w sprawie bibliotek zostało podpisane już przez ponad 100 europarlamentarzystów. Jeżeli podpisze je ponad 384 posłów, zostanie skierowane do Komisji Europejskiej, której zadaniem będzie ustosunkowanie się do treści w nim zawartych.

"Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi unijnych decydentów na biblioteki publiczne i ich rolę, jaką pełnią w obszarach ważnych dla rozwoju Unii Europejskiej" - wyjaśnił dyrektor WBP.

"To właśnie biblioteki przyczyniają się do niwelowania różnic w korzystaniu z internetu, są miejscem edukacji nieformalnej, pomagają w walce z bezrobociem i przyczyniają się do zmniejszania nierówności społecznych" - zaznaczył.

Jak przypomniał Woźniakiewicz, małopolskie biblioteki publiczne rokrocznie odwiedza prawie milion czytelników, korzystając nie tylko z dostępnych książek, ale również z przygotowanej dla nich oferty wystaw, kursów, warsztatów, szkoleń, spotkań oraz debat. (PAP)

bEslvfWB

rgr/

bEslvfWW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)