Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Pierwsze umowy w tegorocznym programie przebudowy dróg lokalnych

0
Podziel się

Małopolskie samorządy otrzymają w 2011 r. 71,5 mln zł dotacji rządowej w
ramach trzeciej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. We wtorek wojewoda małopolski
Stanisław Kracik podpisał pierwsze umowy z przedstawicielami dziewięciu samorządów.

bEhakIjV

Małopolskie samorządy otrzymają w 2011 r. 71,5 mln zł dotacji rządowej w ramach trzeciej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. We wtorek wojewoda małopolski Stanisław Kracik podpisał pierwsze umowy z przedstawicielami dziewięciu samorządów.

Pieniądze z trzeciej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przeznaczone są na wykonanie 41 remontów dróg o łącznej długości ponad 200 km w 37 gminach i powiatach. Dotacja przeznaczona będzie po połowie: na drogi powiatowe - i gminne.

Procedury przetargowe, jako pierwsze przeprowadziło miasto Gorlice, gminy: Czorsztyn, Gołcza, Łapanów, Pleśna, Szaflary oraz powiaty: bocheński, gorlicki i nowotarski.

bEhakIjX

W ramach tych dziewięciu projektów, na których realizację samorządy otrzymają prawie 16,5 mln złotych dofinansowania, wyremontowanych zostanie ponad 40 km dróg lokalnych.

W ramach programu gminy i powiaty mogą starać się o refundację do połowy kosztów inwestycji drogowych planowanych na ten rok, w wysokości do 3 mln złotych.

W 2011 roku pieniądze na realizację 41 projektów trafią do 37 samorządów (26 gmin oraz 11 powiatów). Cztery powiaty (miechowski, nowotarski, oświęcimski, limanowski) otrzymają dofinansowanie na modernizację dwóch odcinków dróg lokalnych.

Samorządy mają czas do 31 marca na rozstrzygnięcie przetargu oraz podpisanie umowy z wykonawcą. Inwestycje powinny być zakończone do 30 listopada 2011 r., a rozliczone - do końca roku.

bEhakIkd

Do tej pory, w pierwszej i drugiej edycji programu w Małopolsce, uczestniczyło 57 gmin, jedno miasto na prawach powiatu oraz 14 powiatów. Samorządy otrzymały dofinansowanie na realizację 112 projektów. Pozwoliło to na przebudowę 424 kilometrów dróg. (PAP)

rgr/ amac/ ura/

bEhakIky
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)