Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.04.2013 14:41

Małopolskie: Podharcmistrz skazany za molestowanie harcerek

Na karę sześciu i pół roku pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Wieliczce podharcm. Szymona P. za molestowanie dwóch harcerek. Zakazał także kontaktowania się przez 10 lat z pokrzywdzonymi dziewczynkami.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na karę sześciu i pół roku pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Wieliczce podharcm. Szymona P. za molestowanie dwóch harcerek. Zakazał także kontaktowania się przez 10 lat z pokrzywdzonymi dziewczynkami.

"Wyrok nie jest jeszcze prawomocny" - poinformowała w poniedziałek PAP Aneta Rębisz z zespołu prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie.

Krakowska prokuratura postawiła komendantowi jednego z harcerskich szczepów pod Krakowem Szymonowi P. trzy zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy kontaktów intymnych z dziewczynką, która nie skończyła 15 lat.

Kolejne zarzuty dotyczyły dopuszczenia się czynności seksualnych i doprowadzenia do takich czynności dwóch innych, starszych dziewczynek. Do kontaktów mężczyzny z podopiecznymi doszło w 2010 i 2011 r.

Zdaniem prokuratury, oskarżony nadużył zaufania swoich ofiar, wynikającego ze sprawowania przez niego funkcji komendanta. Przekazywał także jednej z pokrzywdzonych upominki i pieniądze w nieustalonej wysokości.

W prokuraturze mężczyzna początkowo przyznał się do stawianych mu zarzutów i opisał swoje związki z dziewczynkami. Podczas następnego przesłuchania odmówił składania wyjaśnień.

Prokuratura zajęła się tą sprawą po zawiadomieniu przez dyrekcję szkoły, do której dotarły relacje innych dzieci należących do drużyny harcerskiej, którą opiekował się oskarżony.

Przed sądem oskarżony częściowo przyznał się do winy. Sąd uniewinnił go od jednego z zarzutów. Skazał go na karę sześciu i pół roku pozbawienia wolności. Zakazał mu także kontaktowania się z pokrzywdzonymi dziewczynkami przez 10 lat oraz zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Sąd nałożył także na oskarżonego obowiązek powstrzymywania się od przebywania w środowiskach harcerskich, na terenie i w bezpośrednim sąsiedztwie szkół, placówek oświatowych, żłobków, przedszkoli i placówek opiekuńczo-wychowawczych, ośrodków sportowo-rekreacyjnych oraz zorganizowanych i niezorganizowanych grup małoletnich.

Wyrok nie jest prawomocny. Wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku złożyli oskarżony, jego obrońca i prokurator. Może to być zapowiedzią złożenia przez nich apelacji.(PAP)

hp/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz