Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Powstała trasa zielonej edukacji

0
Podziel się

Tzw. trasę zielonej edukacji otwarto w miejscowości Kamionna w gminie
Trzciana. Na leśnym szlaku, liczącym około dwóch kilometrów, umieszczono m.in. urządzenia
wykorzystywane do dokarmiania dzikich zwierząt.

bCYtgbmd

Tzw. trasę zielonej edukacji otwarto w miejscowości Kamionna w gminie Trzciana. Na leśnym szlaku, liczącym około dwóch kilometrów, umieszczono m.in. urządzenia wykorzystywane do dokarmiania dzikich zwierząt.

Jak wyjaśnił Ryszard Bartoś, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania i Rozwoju Środowiska "Las Małopolska", ścieżka rozpoczyna się u podnóża góry Kamionna przy drewnianym kościele parafialnym w Kamionnej, a jej trasa wiedzie w stronę wzniesienia i dochodzi do utworzonego w 1997 r. rezerwatu buka.

Na trasie umieszczone są wzorcowe urządzenia gospodarki łowieckiej wykorzystywane np. do dokarmiania dziko żyjących zwierząt. Znajdują się tam m.in. budka dla kuropatw, posyp dla bażantów, paśnik dla saren, lizawka, paśnik dla jeleni, zwyżka oraz ambona. Wszystkie urządzenia opatrzono informacją do czego służą i jakie zwierzęta z nich korzystają.

W przyszłości ścieżka będzie wzbogacana o nowe elementy, np. budki lęgowe dla ptaków czy zabawki dydaktyczne.

bCYtgbmf

Trasa została opracowana i wykonana przez działające non profit Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania i Rozwoju Środowiska "Las Małopolska" z siedzibą w Kłaju. Stowarzyszenie tworzą przede wszystkim członkowie Koła Łowieckiego "Las" w Kłaju, które gospodaruje na terenach położonych na terenie gmin Trzciana i Żegocina.

Wsparcia projektowi udzieliło województwo małopolskie w ramach programu "Małopolska - Nasz Region Nasza Szansa". (PAP)

rgr/ pz/

bCYtgbmG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)