Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Małopolskie: Proces nauczycielki oskarżonej o znęcanie się nad uczniami

0
Podziel się:

Przed Sądem Rejonowym w Limanowej w środę rozpoczął się proces nauczycielki
matematyki ze szkoły w Wilkowisku w Małopolsce, której prokuratura zarzuciła fizyczne i psychiczne
znęcanie się nad uczniami oraz ukrywanie, niszczenie i fałszowanie dokumentacji szkolnej.

bEsvksKt

Przed Sądem Rejonowym w Limanowej w środę rozpoczął się proces nauczycielki matematyki ze szkoły w Wilkowisku w Małopolsce, której prokuratura zarzuciła fizyczne i psychiczne znęcanie się nad uczniami oraz ukrywanie, niszczenie i fałszowanie dokumentacji szkolnej.

Kobieta nie przyznała się do stawianych jej zarzutów i odmówiła składania wyjaśnień. Obrońca oskarżonej złożył wniosek o wyłącznie jawności, jednak sąd nie przychylił się do tego wniosku.

Według aktu oskarżenia Maria D. znęcała się psychicznie i fizycznie nad małoletnimi uczniami w roku szkolnym 2011/2012. Kobieta za karę kazała swoim wychowankom robić pompki lub przysiady, a także w trakcie lekcji nakłaniała uczniów do bicia po pośladkach swoich kolegów i koleżanek - taką karę kobieta wyznaczyła m.in. dziewczynce, która zapomniał przynieść na lekcję cyrkiel.

bEsvksKv

Po skargach dzieci i rodziców dyrekcja szkoły podstawowej w Wilkowisku w kwietniu 2012 r. zawiesiła Marię D. w czynnościach nauczycielskich.

Oskarżonej grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Proces nauczycielki miał rozpocząć się już w marcu, jednak oskarżona nie pojawiła się na wyznaczonym przez sąd posiedzeniu, przedkładając zaświadczenie lekarskie o chorobie. Maria D. nie pojawiała się również na kolejnych wyznaczonych terminach rozprawy, dlatego sąd zlecił biegłym opinię mającą ustalić stan zdrowia kobiety. Lekarze stwierdzili, że kobieta może brać udział w procesie.(PAP)

szb/ itm/

bEsvksKW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)