Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Przegląd kolejek linowych przed sezonem zimowym

0
Podziel się

W Małopolsce nastąpi przerwa w ruchu górskich kolejek. Polskie Koleje
Linowe na przełomie października i listopada rozpoczną remonty i przeglądy techniczne urządzeń, aby
przygotować je do przewozu pasażerów w nadchodzącym sezonie zimowym.

bDAUphMB

W Małopolsce nastąpi przerwa w ruchu górskich kolejek. Polskie Koleje Linowe na przełomie października i listopada rozpoczną remonty i przeglądy techniczne urządzeń, aby przygotować je do przewozu pasażerów w nadchodzącym sezonie zimowym.

Najwcześniej, bo 25 października, stanie kolej linowa na Butorowy Wierch i koleje linowo-terenowe na Gubałówkę w Zakopanem oraz na Górę Parkową w Krynicy. Pierwsza z nich ruszy ponownie 5 listopada, druga 29 października a trzecia 8 listopada.

Przeglądy kolei linowej na Palenicę w Szczawnicy i kolei linowo-terenowej na górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim rozpoczną się 2 listopada i potrwają osiem dni.

bDAUphMD

Jako ostatni zaplanowano przegląd urządzeń i obiektów kolei linowej na Kasprowy Wierch w Tatrach. Turyści nie będą mogli wjechać kolejką na "świętą górę narciarzy" pomiędzy 15 a 23 listopada.

Przeglądy techniczne kolei linowych należących do spółki PKL odbywają się dwa razy do roku: na wiosnę w maju i jesienią na przełomie października i listopada.

Polskie Koleje Linowe istnieją od 1936 r. Najstarszą kolejką PKL i jednocześnie pierwszą w kraju jest kolej linowa na Kasprowy Wierch, uruchomiona w 1936 r.

Kolej na Górę Parkową w Krynicy zbudowano w 1937 roku, a rok później podobną na Gubałówce w Zakopanem. Kolejkę "Butorowy Wierch" w Zakopanem uruchomiono w 1977 roku, a kolej "Palenica" w Szczawnicy w 1997 roku.(PAP)

bDAUphMJ

szb/ jra/

bDAUphNe
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)