Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Przemycali papierosy z Ukrainy do Anglii w chrupkach

0
Podziel się

Policjanci z krakowskiego CBŚ rozpracowali grupę zajmującą się przemytem
papierosów z Ukrainy do Wielkiej Brytanii. Papierosy były przepakowywane w Krakowie i ukrywane w
tirach z chrupkami kukurydzianymi.

bEqBzwgl

Policjanci z krakowskiego CBŚ rozpracowali grupę zajmującą się przemytem papierosów z Ukrainy do Wielkiej Brytanii. Papierosy były przepakowywane w Krakowie i ukrywane w tirach z chrupkami kukurydzianymi.

"W dzień kolejnego transportu funkcjonariusze zabezpieczyli w magazynie 3 mln sztuk papierosów bez akcyzy o wartości ok. 1,7 mln zł oraz towar spożywczy, w którym miały być ukryte" - poinformował we wtorek PAP Michał Kondzior z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Podczas akcji zatrzymano także czterech mężczyzn, z których dwóm przedstawiono zarzuty karno-skarbowe. Zabezpieczono 60 tys. funtów, które miały stanowić zapłatę za przemycony towar.

bEqBzwgn

Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy oszacowano na prawie 3 mln zł.

Jak poinformowała policja, w przypadku skutecznego wprowadzenia przemyconych papierosów do obrotu w Wielkiej Brytanii zyski sprawców wyniosłyby ok. 4 mln zł.

Mechanizm przestępstwa polegał na tym, że papierosy oznakowane znanymi markami były przemycane do Polski z Ukrainy małymi samochodami dostawczymi. Trafiały do wynajętego magazynu w Nowej Hucie, gdzie były składowane i ukrywane do czasu transportu do Wielkiej Brytanii. Aby transport papierosów nie został wykryty, organizatorzy kupowali kartony chrupek kukurydzianych, między którymi ukrywali papierosy.

Z ustaleń policji wynika, że Polska jest ważnym łącznikiem na szlaku przemytu do Wielkiej Brytanii papierosów z państw dawnego Związku Radzieckiego. Procederem tym prawie we wszystkich przypadkach zajmują się Polacy i najczęściej w Polsce usytuowane są magazyny, w których przygotowuje się dostawy do Anglii. (PAP)

bEqBzwgt

hp/ itm/ jra/

bEqBzwgO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)