Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: PSL zatwierdziło listy wyborcze do sejmiku województwa

0
Podziel się

"PSL - Jestem na TAK" to hasło wyborcze Polskiego Stronnictwa Ludowego w
Małopolsce. W sobotę wojewódzka konwencja tej partii zatwierdziła listy wyborcze do sejmiku
województwa.

bEgmqkad

"PSL - Jestem na TAK" to hasło wyborcze Polskiego Stronnictwa Ludowego w Małopolsce. W sobotę wojewódzka konwencja tej partii zatwierdziła listy wyborcze do sejmiku województwa.

"Jestem na tak, bo człowiek jest najważniejszy dla PSL, nie tylko tu w Małopolsce, ale w całym kraju" - mówiła dziennikarzom wiceprezes PSL Ewa Kierzkowska.

Jak podkreśliła, przez wszystkie lata osoby wybrane z list PSL stały bardzo blisko ludzi i potrzeb społeczności lokalnych. "To najlepsi z najlepszych kandydatów" - mówiła.

bEgmqkaf

"Przez całe kadencje słuchaliśmy, co jest dla Polaków ważne, oni nam napisali program wyborczy" - dodała Kierzkowska.

Sobotnia konwencja małopolskiego PSL zatwierdziła listy wyborcze partii do sejmiku województwa małopolskiego w poszczególnych okręgach.

Liderem w okręgu obejmującym powiaty: olkuski, chrzanowski, oświęcimski został b. minister rolnictwa Jacek Soska, w okręgu obejmującym powiaty miechowski, proszowicki, krakowski, wielicki - wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak, w okręgu obejmującym miasto Kraków - dyrektor wydziału kultury i dziedzictwa narodowego Urzędu Miasta Krakowa Stanisław Dziedzic, w okręgu obejmującym powiaty wadowicki, myślenicki, suski, nowotarski, tatrzański - radny sejmiku małopolskiego Franciszek Szydłowski, w okręgu obejmującym powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski, m. Tarnów - wojewoda małopolski Stanisław Sorys oraz w okręgu obejmującym powiaty limanowski, gorlicki, nowosądecki, m. Nowy Sącz - przewodnicząca sejmiku małopolskiego Urszula Nowogórska.

Małopolscy działacze PSL liczą co najmniej na powtórzenie liczby mandatów w liczącym 39 radnych sejmiku województwa, w którym obecnie zasiada czterech radnych PSL.

bEgmqkal

W wyborach na prezydentów największych miast w regionie PSL nie wystawi swoich kandydatów, ale poprze najlepsze - zdaniem stronnictwa - kandydatury. Na razie zdecydowano o udzieleniu poparcia dla walczącego o reelekcję prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały, który startuje jako niezależny, ale uzyskał już poparcie PO.

Szef PSL w Małopolsce Andrzej Kosinak-Kamysz poinformował, że w wyborach na prezydenta Krakowa decyzja o udzieleniu poparcia któremuś z kandydatów zostanie ogłoszona w nadchodzącym tygodniu.

W wyborach na prezydenta Krakowa startować będą: walczący o reelekcję prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (niezależny z poparciem SLD), wojewoda małopolski Stanisław Kracik (PO), były minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Andrzej Duda (PiS) oraz popierany przez Prawicę Rzeczypospolitej kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Prawica Razem Wspólnota Samorządowa - były senator i były członek Krajowej Rady Radiofonii i TV Piotr Boroń.

Wybory samorządowe, w tym bezpośrednie wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, odbędą się 21 listopada; ich ewentualna II tura - 5 grudnia.(PAP)

bEgmqkam

rgr/ malk/

bEgmqkaG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)