Notowania

wiadomości
28.03.2011 19:53

Małopolskie: Rekordowa pomoc Caritas Diecezji Tarnowskiej

Pomoc o wartości 30 mln zł otrzymali w ubiegłym roku najbardziej potrzebujący od Caritas Diecezji Tarnowskiej (Małopolskie). Jest to kwota rekordowa - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik biskupa tarnowskiego ks. Jerzy Zoń.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pomoc o wartości 30 mln zł otrzymali w ubiegłym roku najbardziej potrzebujący od Caritas Diecezji Tarnowskiej (Małopolskie). Jest to kwota rekordowa - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik biskupa tarnowskiego ks. Jerzy Zoń.

Wolontariusze i pracownicy tarnowskiej Caritas pomagali powodzianom, wspomagali biednych, chorych i bezdomnych. Jednak próśb od osób potrzebujących jest coraz więcej. Aby nadal pomagać, Caritas apeluje o przekazywanie 1 proc. podatku.

Ponad 10 mln zł wydano na prowadzenie placówek Caritas, m.in. Hospicjum św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej, Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych, Domu dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie.

Diecezjanie szczególnie hojnie wspierali zbiórki dla poszkodowanych w wyniku powodzi. Fundusze i dary przekazywały firmy i instytucje oraz diecezjalne Caritas z całej Polski. Wartość pomocy udzielonej powodzianom w 2010 roku przekroczyła 6 mln zł.

"Poszkodowani przez wielką wodę otrzymali żywność i środki czystości. W kolejnych miesiącach Caritas pomogła w odbudowie domów, zakupiła meble i sprzęt AGD. Pomogliśmy zorganizować wypoczynek dla małych powodzian i wyprawki szkolne. 3,6 tys. rolników otrzymało ponad tysiąc ton zboża o wartości ponad miliona złotych. Pomoc trwa nadal. W tym roku już wydaliśmy na ten cel ponad 400 tys. zł" - podkreśla zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Piotr Grzanka.

W ubiegłym roku tarnowska Caritas kontynuowała także program "Gniazdo". Pomoc trafiła do rodzin wielodzietnych, które starały się o wsparcie przy budowie i remoncie domu. Pomocy rodzinom udzielały też parafialne oddziały Caritas.

Ponadto Caritas dofinansowywała zakup leków i sprzętu medycznego, operacje i turnusy rehabilitacyjne oraz dożywianie dzieci i wypoczynek najmłodszych. Aby nadal pomagać, Caritas apeluje o przekazywanie 1 proc. podatku. (PAP)

hp/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz