Notowania

wiadomości
07.12.2013 09:39

Małopolskie: Sytuacja pogodowa stabilizuje się, awarie są usuwane

# dochodzą inf. nt. dostawy prądu #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą inf. nt. dostawy prądu #

07.12. Kraków (PAP) - W Małopolsce noc z piątku na sobotę minęła bardzo spokojnie, nie odnotowano żadnych większych uszkodzeń ani awarii, nikt nie ucierpiał - poinformowano w sobotę rano PAP w wojewódzkim wydziale bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Bez prądu rano pozostawało 950 odbiorców.

Ewa Groń, rzeczniczka firmy energetycznej Tauron Dystrybucja poinformowała PAP, że z powodu awarii linii energetycznych w sobotę o godz. 8 rano bez prądu pozostawało niespełna 950 odbiorców. W piątek liczba odbiorców bez prądu wynosiła około 30 tysięcy.

"Zdecydowana część awarii została usunięta już w piątek. Pozostały do usunięcia głównie awarie z nocy; szacujemy że w najbliższym czasie zasilanie zostanie przywrócone do wszyskich odbiorców" - powiedziała Ewa Groń.

Także straż pożarna w nocy i w sobotę rano zabezpieczała wcześniej uszkodzone dachy i usuwała zwalone drzewa.

Jak poinformował PAP rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak, małopolscy strażacy od czwartku z powodu silnego wiatru interweniowali 597 razy, m.in. w przypadku 50 uszkodzonych dachów i budynków, 38 uszkodzonych linii elektrycznych i telefonicznych, 4 uszkodzonych samochodów.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: krakowskim (147 interwencji), wadowickim (80), tarnowskim (61), wielickim (53) i myślenickim (41).

Według prognoz IMiGW wiatr będzie się utrzymywał w Małopolsce do soboty, ale zacznie słabnąć i osiągnie prędkość w ciągu dnia od 40 do 20 km/h.(PAP)

hp/ je/ par/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz