Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Szybszy przejazd koleją z Krakowa do Warszawy

0
Podziel się

42 mln zł netto kosztowała przebudowa układu torów i stacji Tunel w
Małopolsce na trasie kolejowej z Warszawy do Krakowa. W przeszłości pociągi musiały tam zwalniać
do 40 km/h; teraz osiągają prędkość nawet 100 km/h.

bErGLGRN

42 mln zł netto kosztowała przebudowa układu torów i stacji Tunel w Małopolsce na trasie kolejowej z Warszawy do Krakowa. W przeszłości pociągi musiały tam zwalniać do 40 km/h; teraz osiągają prędkość nawet 100 km/h.

Włodzimierz Żmuda - dyr. Centrali Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe, Oddział Południe - poinformował, że wcześniej pociągi jadące ze stolicy w okolicach wspomnianej stacji musiały pokonywać szereg rozjazdów i znacznie zmniejszać prędkość. W trakcie prac zmieniono układ torów, aby to wyeliminować.

Podczas wtorkowej uroczystości zakończenia inwestycji Żmuda przypomniał, że nie jest jeszcze ukończona odnowa całej trasy z Krakowa do Warszawy na terenie woj. małopolskiego (do miejscowości Kozłów). Trwają prace w okolicach Batowic, które mają potrwać do końca 2014 r. "Po ich zakończeniu na 95 proc. tej trasy pociągi będą mogły jechać z prędkością 110 km/h" - powiedział.

bErGLGRP

Jak obiecał, po zakończeniu wszystkich robót - w Małopolsce i na pozostałych odcinkach - podróż z Krakowa do Warszawy ma trwać 2 godz. i 15 minut.

Generalnym wykonawcą inwestycji zakończonej we wtorek było Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych w Krakowie SA.(PAP)

rcz/ je/

bErGLGSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)