Notowania

wiadomości
04.01.2014 18:46

Małopolskie: Trudne warunki na podhalańskich drogach; apel policji o ostrożność

W sobotę na podhalańskich drogach z powodu gołoledzi doszło do kilkunastu kolizji; rannych zostało siedem osób, kilka samochodów wpadło do przydrożnych rowów. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W sobotę na podhalańskich drogach z powodu gołoledzi doszło do kilkunastu kolizji; rannych zostało siedem osób, kilka samochodów wpadło do przydrożnych rowów. Policja apeluje do kierowców o ostrożność. *

Rano autobus wiozący turystów zza wschodniej granicy wpadł w poślizg i zatrzymał się na ścianie restauracji w Zakopanem. Jedna z pasażerek autokaru została ranna.

"Do południa w kilku miejscach na drogach Podhala dochodziło do kolizji - najczęściej kierowcy tracili panowanie nad pojazdem podczas hamowania lub zbyt gwałtownie wykonanych manewrów na śliskich drogach, kilka pojazdów wpadło do przydrożnych rowów" - poinformowała Katarzyna Padało z małopolskiej policji.

Po południu w miejscowości Nowa Biała w powiecie nowotarskim, na drodze biegnącej wzdłuż lasu, kierowca busa utracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał do pobliskiego rowu i uderzył w przydrożne drzewo, sześć osób zostało rannych. Najpoważniejszych obrażeń doznał kierowca, który został przewieziony do szpitala.

Policja apeluje o ostrożną jazdę, dostosowaną do zimowych warunków panujących na drogach. Choć na Podhalu nie ma śniegu, w godzinach rannych panuje mróz tworzący niewidoczną cienką warstwę lodu na jezdniach.(PAP)

szb/ ala/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz