Notowania

inwestycje
16.12.2010 14:04

Małopolskie: W 2010 r. 1,1 mld zł na inwestycje na drogach krajowych

Ponad 1,1 mld zł zostało wydane w tym roku na inwestycje na drogach krajowych w województwie małopolskim. Priorytetem jest budowa 57-kilometrowego odcinka autostrady A4 między Szarowem i Tarnowem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponad 1,1 mld zł zostało wydane w tym roku na inwestycje na drogach krajowych w województwie małopolskim. Priorytetem jest budowa 57-kilometrowego odcinka autostrady A4 między Szarowem i Tarnowem.

Jak poinformował w czwartek dziennikarzy dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Jacek Gryga, spośród 104 inwestycji, nad którymi GDDKiA pracowała w tym roku, 56 było w fazie budowy, a 48 w fazie projektowania.

Według niego, w ciągu najbliższych lat najważniejszym zadaniem będzie budowa 57-kilometrowego odcinka autostrady A4 pomiędzy Szarowem i Tarnowem. Przedsięwzięcie, podzielone na trzy kontrakty (Szarów-Brzesko, Brzesko-Wierzchosławice oraz Wierzchosławice-Krzyż k. Tarnowa), jest w trakcie budowy. Oddanie do użytku autostrady do Tarnowa zapowiedziano na 2012 rok.

W tym roku zakończyła się budowa pierwszego, 2,7-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 na terenie Krakowa, która stanowi także wschodnią obwodnicę miasta. Nie jest jednak pewne finansowanie drugiego, 4,4-kilometrowego odcinka tej trasy Rybitwy-Igołomska z mostem wantowym na Wiśle. Nie znalazł się on bowiem na podstawowej liście projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 przedstawionego do konsultacji przez Ministerstwo Infrastruktury.

W najbliższym czasie oddany do użytku zostanie 2,4-kilometrowy fragment zachodniej obwodnicy Krakowa, łączący drogę krajową nr 94 z autostradą A4.

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zarządza 12 najważniejszymi drogami w Małopolsce, które łącznie liczą 910 kilometrów. (PAP)

rgr/ drag/

Tagi: inwestycje, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz