Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 19:37

Małopolskie: W Tatrach odnaleziono ciało turysty

Ratownicy TOPR odnaleźli w niedzielę pod Małym Giewontem ciało turysty. To prawdopodobnie poszukiwany od soboty 17-latek.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ratownicy TOPR odnaleźli w niedzielę pod Małym Giewontem ciało turysty. To prawdopodobnie poszukiwany od soboty 17-latek.

"Podczas poszukiwań ratownicy natrafili na ciało mężczyzny. Z opisu wynika, że może to być poszukiwany mężczyzna, jednak nie przeprowadzono jeszcze identyfikacji" - poinformował w niedzielę wieczorem dyżurny ratownik TOPR Tomasz Wojciechowski.

Ratownicy pieszo wyruszyli w miejsce odnalezienia ciała. Akcja ma zakończyć się około godziny 22.

17-latek w sobotę przed południem wyruszył na pieszą wędrówkę w góry. Rodziny nie poinformował, w jaki rejon się udaje. Kiedy nie powrócił na noc do domu, rodzina zawiadomiła policję i ratowników górskich. Chłopaka w nocy szukali ratownicy TOPR, policja, strażacy i ochotnicy. W niedzielę rano poszukiwania zostały wznowione. Pod wieczór natrafiono na ciało turysty.

W nocy z soboty na niedzielę warunki turystyczne w Tatrach uległy znacznemu pogorszeniu; zaczął padać śnieg, a temperatura na szczytach spadła do minus dziesięciu stopni Celsjusza. (PAP)

szb/ as/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz