Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Większe wpływy Caritas Diecezji Tarnowskiej z podatku

0
Podziel się

Ponad 928 tys. zł otrzymała w tym roku od podatników Caritas Diecezji
Tarnowskiej. To o 104 tys. więcej niż przed rokiem. Wpłaty 1 proc. podatku pochodziły głównie od
wiernych diecezji tarnowskiej - poinformował PAP w czwartek rzecznik biskupa tarnowskiego ks. Jerzy
Zoń.

bEiVhHRx

Ponad 928 tys. zł otrzymała w tym roku od podatników Caritas Diecezji Tarnowskiej. To o 104 tys. więcej niż przed rokiem. Wpłaty 1 proc. podatku pochodziły głównie od wiernych diecezji tarnowskiej - poinformował PAP w czwartek rzecznik biskupa tarnowskiego ks. Jerzy Zoń.

Jak poinformował ks. Zoń, tegoroczna kampania informacyjna związana z 1 proc. podatku nawiązywała do marzeń, które mają niepełnosprawni i chorzy. Byli to konkretni podopieczni tarnowskiej Caritas.

Pieniądze przekazane przez podatników zostaną przeznaczone m.in. na leczenie dzieci i starszych. Caritas pomaga bowiem w zakupie leków i sprzętu medycznego. Z 1 proc. będzie też wspierana pomoc dla osób starszych, samotnych i pozbawionych samodzielności, pielęgnowanych przez siostry ze Stacji Opieki Caritas w Tarnowie.

bEiVhHRz

"Dziękujmy wszystkim, którzy nam zaufali. Jesteśmy mile zaskoczeni, tym bardziej, że przybywa organizacji, które proszą o 1 proc. podatku. Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli jeszcze skuteczniej pomagać. Przeprowadzimy też remonty i doposażymy nasze placówki" - powiedział dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Ryszard Podstołowicz.

Planowane jest m.in. doposażenie bazy rehabilitacyjnej w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych. Ponadto, pieniądze pomogą w opiece hospicyjnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w opiece nad osobami obłożnie chorymi i niepełnosprawnymi, mieszkającymi w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Grybowie oraz w Domu Emerytów - Placówce Pielęgnacyjno-Opiekuńczej w Tarnowie.

Z funduszy uzyskanych od podatników ma być także dofinansowana działalności świetlic profilaktyczno-opiekuńczych "Lumen", gdzie codziennie pomoc otrzymuje ponad 200 dzieci. Pieniądze zostaną też przeznaczone na działalność Domu dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie. (PAP)

hp/ bno/

bEiVhHSa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)