Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Wypadek busa - trzy ofiary śmiertelne, droga odblokowana

0
Podziel się

#
Dochodzi informacja o odblokowaniu drogi
#

bEpQUSJN

# Dochodzi informacja o odblokowaniu drogi #

28.10. Kraków (PAP) - Trzy osoby zginęły w niedzielę w wypadku busa na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Gnojnik (woj. małopolskie). Osiem osób zostało rannych - poinformowała PAP Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji. Trasa była zablokowana przez blisko pięć godzin.

Jak poinformował PAP komendant powiatowy policji w Brzesku insp. Roman Gurgul, ofiary śmiertelne to pasażerowie busa, którym podróżowało w sumie 10 osób. Prawdopodobnie wypadły one z pojazdu w trakcie dachowania i zostały przez niego przygniecione. W akcji ratowniczej użyto m.in. śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

bEpQUSJP

Do wypadku doszło wczesnym wieczorem, kiedy wyjeżdżający z drogi podporządkowanej osobowy volkswagen golf wymusił pierwszeństwo na nadjeżdżającym drogą krajową busie mercedes sprinter. Kierowca tego pojazdu chcąc uniknąć zderzenia ostro skręcił w stronę pobocza, otarł się o golfa i nadjeżdżającego z naprzeciwka dostawczego volkswagena. W wyniku tego bus przewrócił się i dachował.

W miejscu wypadku przez blisko pięć godzin zablokowana była droga krajowa nr 75 wiodąca z Brzeska do Nowego Sącza. Policja wyznaczyła objazdy przez Wojnicz lub Tymową i Nowy Wiśnicz. (PAP)

rgr/ sto/

bEpQUSKq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)