Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małopolskie: Wypadek busa w Gnojniku - trzy ofiary śmiertelne

0
Podziel się

#
Dochodzi informacja o trzeciej ofiarze śmiertelnej
#

bEpQzcth

# Dochodzi informacja o trzeciej ofiarze śmiertelnej #

27.10. Kraków (PAP) - Do trzech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych niedzielnego wypadku busa na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Gnojnik (woj. małopolskie). Osiem osób jest rannych - poinformowała PAP Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

W miejscu wypadku całkowicie zablokowana jest droga krajowa nr 75 wiodąca z Brzeska do Nowego Sącza, policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. W akcji ratowniczej użyto m.in. śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

bEpQzctj

Jak poinformował PAP komendant powiatowy policji w Brzesku insp. Roman Gurgul, ofiary śmiertelne to pasażerowie busa, którym podróżowało w sumie 10 osób. Prawdopodobnie wypadły one z pojazdu w trakcie dachowania i zostały przez niego przygniecione.

Do wypadku doszło, kiedy wyjeżdżający z drogi podporządkowanej osobowy volkswagen golf wymusił pierwszeństwo na nadjeżdżającym drogą krajową busie mercedes sprinter. Kierowca tego pojazdu chcąc uniknąć zderzenia ostro skręcił w stronę pobocza, otarł się o golfa i nadjeżdżającego z naprzeciwka dostawczego volkswagena. W wyniku tego bus przewrócił się i dachował.

W miejscu wypadku całkowicie zablokowana jest droga krajowa nr 75 wiodąca z Brzeska do Nowego Sącza. Policja wyznaczyła objazdy przez Wojnicz lub Tymową i Nowy Wiśnicz. Utrudnienia na tej trasie mogą potrwać kilka godzin. (PAP)

rgr/ dym/

bEpQzctK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)