Notowania

iran
21.09.2009 06:29

Manewry Izraela i USA. Symulacja ataku z Iranu

Wspólne ćwiczenia izraelsko-amerykańskie zapowiadane są jako największe w historii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)

Obrona przed symulowanymi atakami rakietowymi z Iranu, Syrii, terytoriów kontrolowanych przez szyicki Hezbollah i palestyński Hamas - oto założenie taktyczne wspólnych manewrów izraelsko-amerykańskich, o których informuje w wersji elektronicznej arabski dziennik _ Aszark al-Aswat _, zapowiadając je jako _ największe w historii _.

Według gazety, która nie podaje źródeł swej informacji, w manewrach będzie uczestniczyło izraelskie lotnictwo i marynarka wojenna USA.

Doniesienie o wspólnych manewrach izraelsko-amerykańskich pojawiło się na kilka dni przed zapowiedzianym oficjalnie na czwartek nowojorskim spotkaniem prezydenta USA Baracka Obamy z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu i prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.

Spotkanie odbędzie się z inicjatywy prezydenta Obamy i w jego intencji powinno posłużyć wznowieniu izraelsko-palestyńskich negocjacji pokojowych, które pod koniec ubiegłego roku utknęły w martwym punkcie.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: iran, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz