Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Marcin Moskalewicz nowym prezesem PERN "Przyjaźń"

0
Podziel się:

Nowym prezesem spółki Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych
"Przyjaźń" został Marcin Moskalewicz - poinformował we wtorek w komunikacie resort skarbu.

Nowym prezesem spółki Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych "Przyjaźń" został Marcin Moskalewicz - poinformował we wtorek w komunikacie resort skarbu.

Uchwałę w tej sprawie we wtorek podjęło Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki PERN "Przyjaźń".

Jak podało MSP, Moskalewicz został wyłoniony w postępowaniu konkursowym, w którym startowało siedmiu kandydatów. "W ocenie Ministra Skarbu Państwa nowo powołany Prezes PERN posiada niezbędne kompetencje i doświadczenie zawodowe, które będzie gwarancją nie tylko sprawnego zarządzania Spółką, w tym realizacji kluczowych projektów inwestycyjnych, ale również zapewni budowę wartości PERN dla akcjonariusza" - napisano w komunikacie MSP.

W styczniu walne zgromadzenie PERN, jednoosobowej spółki Skarbu Państwa, odwołało ze stanowiska prezesa Roberta Soszyńskiego, który pełnił to stanowisko od grudnia 2008 r. Z zarządu PERN odwołano także Jerzego Melaniuka, który odpowiadał za inwestycje, przesył ropy i bezpieczeństwo - zasiadał w zarządzie spółki od grudnia 2008 r. Rzeczniczka MSP pytana w styczniu o powody odwołań z zarządu PERN powiedziała, że decyzje podjęto w ramach "kompleksowej oceny menedżerów". W lutym resort skarbu ogłosił konkurs na nowego prezesa.

W zarządzie PERN, po odwołaniu Soszyńskiego i Melaniuka, pozostał Sławomir Stachowicz, nadzorujący biuro finansowe i biuro administracyjne spółki. Stachowicz zasiada w zarządzie PERN od czerwca 2004 r., pełniąc tam jednocześnie funkcję reprezentanta załogi.

PERN "Przyjaźń" tłoczy ropę z Rosji (ok. 50 mln ton rocznie) do rafinerii polskich: PKN Orlen i Grupy Lotos oraz do rafinerii niemieckich - PCK Schwedt i Mider Spergau. Przesyła również surowiec tranzytem do gdańskiego Naftoportu, w którym posiada udziały. Spółka zarządza m.in. siecią ponad 2,6 tys. km rurociągów naftowych i paliwowych oraz bazami magazynowymi o pojemności ok. 2,8 mln m sześc. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

luo/ je/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)