Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
warszawa
28.10.2006 18:50

Marcinkiewicz: nie ma problemu piosenki "Warszawa"

Konrada Ciesiołkiwicza)

Podziel się
Dodaj komentarz

*Konrada Ciesiołkiwicza) *

28.10.Gorzów Wlkp. (PAP) - Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz zapewnił, że nie ma żadnego problemu formalnego ani prawnego związanego z piosenką "Warszawa" grupy T.Love, którą usłyszeli warszawiacy z jego autobusu wyborczego.

Sobotnie "Życie Warszawy" napisało, że sztab wyborczy Marcinkiewicza nie wystąpił wcześniej do T.Love o pozwolenie na wykorzystywanie utworu w kampanii wyborczej.

"Sprawa jest absolutnie legalna, wszystkie sprawy są opłacone, nie ma wykorzystywania piosenek w sposób niewłaściwy" - powiedział w sobotę Marcinkiewicz w Gorzowie Wlkp. Dodał, że wyborczy autobus obsługują młodzi ludzie i mogą się im przydarzyć "różne wpadki, ale natychmiast są pouczani, gdy coś nie wyjdzie".

Jak poinformował PAP w sobotę szef sztabu wyborczego Marcinkiewicza Konrad Ciesiołkiewicz, p.o. prezydent Warszawy odpowiadając na pytanie o korzystanie z utworu zespołu T.Love miał na myśli oficjalny utwór kampanii wyborczej - "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Dodał, że o incydencie z odtworzeniem "niewłaściwej" muzyki p.o. prezydent stolicy nawet nie wiedział.

Ciesiołkiewicz podkreślił, że zdarzenie miało miejsce nie w piątek, a w czwartek, podczas próbnej jazdy autobusu. "Wolontariusze, ze sztabu, wzięli swoje płyty. Piosenkę puszczali z sympatii dla zespołu T.Love" - wyjaśnił.

Jego zdaniem, był to incydent, który więcej się nie powtórzy. Zapewnił, że sztab wyborczy kandydata PiS, nie zamierza wykorzystywać utworu zespołu T.Love. Ciesiołkiewicz zaznaczył, że skontaktował się z menedżerem zespołu i za jego pośrednictwem przeprosił muzyków.

Marcinkiewicz przyjechał do Gorzowa Wlkp., aby odwiedzić groby bliskich i spotkać się z Ireneuszem Madejem - kandydatem PiS na prezydenta miasta, którego przedstawił dziennikarzom podczas konferencji prasowej. (PAP)

mmm/ je/

Tagi: warszawa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz